Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tegnap látam egy fekete...

Tegnap látam egy fekete gyikot és a hasa narancssárga volt . Ez milyen fajta gyik lehetett? Netán valami különleges fajta?

Figyelt kérdés

#Gyi
2012. szept. 3. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, az egy átlagos gőte volt.
2012. szept. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Septimius ***** válasza:

Magyarországon 5 gyíkfaj honos: (azért írom be, hogy rá tudj keresni a képekre, és eldönthesd)

elevenszülő gyík (Zootoca vivipara)

fali gyík (Podarcis muralis)

fürge gyík (Lacerta agilis)

homoki gyík (Podarcis taurica)

zöld gyík (Lacerta viridis)


Sok gyíknak nászidőszakban megváltozik a színezete: namármost a fürge gyíké kékes-zöldes, a zöld gyík torka kék, a fali gyíké vöröses lesz, így ezeket kizárnám. Aminek narancssárgás hasoldala lesz, az az elevenszülő gyík és a homoki gyík, így ők az esélyesek. De mivel írod, hogy fekete volt, szerintem egy elevenszülő gyíkot láttál, mivel a homoki gyík csíkos. De nézd meg a képeket, azok alapján biztosan el tudod dönteni!

2012. szept. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Septimius ***** válasza:
Nos, igen, ha az állatkereskedésben láttad, vagy valakinek a terráriumában, akkor vedd az előző válaszomat tárgytalannak. Akkor annyira sok a lehetőség, hogy még akár gőte is lehetett, bár mivel a vadállatok témakörbe írtad ki, ezért úgy feltételeztem, hogy az erdőben futottál vele össze.
2012. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát amiket írtatok egyikre sem hasonlított !

Nem erdőben látam , hanem az aknában volt.

kiszedtük onnan de mikor meg akartuk rendesen fogni folyton harapni akart !

Így hagytuk had szaladjon be a mezőre.

2012. szept. 3. 20:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Még valószínűbb a gőte, mert nálunk is azok húzódnak a házhoz vizes helyekre, rendszeresen telelnek itt.
2012. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Septimius ***** válasza:
Ha gyík volt, akkor száraz a bőre és pikkelyes. Ha gőte, akkor meg nyirkos, csillogó a bőre, mint a békáknak, nincsenek pikkelyei, mivel kétéltű. Milyen volt ránézésre? Lehet, hogy egy tarajos gőte volt? Azoknak sárga a hasa, és a tarajuk csak a vízben látszik, viszont feketék: [link]
2012. szept. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát nem is tudom a kép amit linkeltél a feje hasonlít rá.

De nem olyan úszó farka volt , hanem olyan mint egy rendes gyiknak !

És inkább nedvesnek látszot a bőre :)

2012. szept. 4. 04:03
 8/11 anonim ***** válasza:
A hüllők pikkelyei is nedvesnek látszanak, mivel megtörik a fényt. De a gőtékre nem jellemző, hogy harapósak, ezért biztos, hogy valamilyen gyík volt.
2012. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem jellemző hogy harap a gőte?? Én minden évben találok párat az udvarunkon és benn teleltetem őket, mikor etetem eszembe nem jut kézzel beadni a kaját, de egyszer még a csipeszem is meghajlította annyira ráharapott...
2012. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 szandi kutassy válasza:
valaki tud segiteni a the sims 3 vár a színpadban??
2012. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!