Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan legyek solymász?

Hogyan legyek solymász?

Figyelt kérdés
Hol lehet ilyet tanulni?

2012. szept. 5. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem egy mai szakma te :D Őseinknek volt ez a vadászási technikájuk! Ma már nem élsz meg belőle! Ez egy jó hobbi ha van sok pénzed engedélyre..de ennyi.Ha mindenképpen érdekelnek a madarak akkor egy madármentő csopothoz menj el önkétesnek!
2012. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
van solymász képzés az okj képzések között. de ma már kb csak hobbi szinten használható sajnos, egyébként engem is érdekel a dolog :)
2012. szept. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hobbinak akarnám a lovaglás mellett még mert nagyon érdekel!
2012. szept. 7. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:
"Egyszerű" vonalvezetése van a dolognak: leteszed az állami vadászvizsgát (igen, puskára, nagyvadra, mindenre). Én ezen már túl vagyok. E mellé le kell tenned egy természetvédelmi jogi vizsgát (ez lesz a húzós). Ha ezek megvannak, akkor jön az a rész, h keresel egy mestert magadnak, aki bevezet a solymászat rejtelmeibe, fogásaiba. Kell tenned egy hivatalos vizsgát elméletből és gyakorlatból is solymászatból és akkor hivatalosan is solymász vagy, tarthatsz legálisan engedélyezett madarat, beléphetsz a Solymász Egyesületbe, ha akarsz és járhatsz vadászni is. Aki nem akar ezeken mind átesni, tarthat olyan madarat, amihez "csak" CITES engedély kell, de ezt nem ajánlanám, hiszen kellő előtanulmányok híján csak a madár életét teszed tönkre valamint a saját kedvedet is elveszed. Szerintem mindenképp keress egy tapasztalt solymászt, aki szívesen bevezet ebbe a csodás világba, kezdd el letenni a vizsgákat és ha még a végén is ugyanúgy csinálni szeretnéd, akkor szerencséd van. De ha tényleg nagyon érdekel a dolog, szívesen felveszem veled a kapcsolatot. Amúgy én is lovazok és szeretnék madarat majd, egyelőre a párom madarával barátkozom, aki viszont közel 10 éve hivatalosan solymász.:)
2012. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fúúú .. elég tortúra kell akkor hozzá! Szívesen venném a segítségedet!! :D A vadászvizsgáról már hallottam nem keveset! :S .. a volt barátom is letette mert ez náluk családi hagyomány de rengeteget kell hozzá magolni!! :) meg semilyen könyvem nincs de azt be tudom még szerezni! :)) Légyszíves írj majd! :)
2012. szept. 19. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!