Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A róka veszélyes? Támad? Csak...

A róka veszélyes? Támad? Csak mert az előbb találkoztam egyel.

Figyelt kérdés

A kutyámmal sétáltunk (Pest külvárosi részén lakunk) és egyszer csak átfutott az úton egy róka, át a járdán, be egy fa alá. De mivel ott volt fölöttünk a közvilágítás, így teljesen megvilágította, tök jól láttam, kb. 6-8 méterre voltunk tőle. A kutyámat fölvettem, mert a róka kb. 2x akkora volt:D és nem tudtam, hogy hogy reagálnak egymásra.

De ha a kutyám nem lett volna ott, lehet, hogy leguggolok hozzá barátkozni. Vagy ez hülyeség? Egy szabadon élő rókának milyen a természete? Támad, vagy elmenekül?



2012. okt. 1. 21:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
szia,hát szerintem inkább menekülnek bár nem tudom,nálunk volt már több róka,meg lehetett simogatni,tiszta szelídek voltak,de senki sem simogatta mert lehet hogy veszettek,de ki tudja
2012. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Ne simogasd, ha emberek közé merészkedik sanszos hogy veszett.
2012. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
hjah, tén is úgy tudom, hogy ha a (vadon élő) róka barátságos, akkor veszett. én is aranyosnak tartom őket, de nem nem szabad barátkozni velük, mégis vadon élő állatok, nem láthatod előre mi lesz a következő lépésük.
2012. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy előttem is írták, a vadon élő rókától azért nem kell tartanod, mert úgy félnek az embertől mint a tűztől. A probléma pont abból van, hogy amelyik nem az 99,9% hogy veszett.
2012. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ha néhány méterrel közelebb mész, lehet, hogy megharapott volna, deígy általában elfut.

Igen amelyik közel jön, általában veszett lehet.

Nekem is volt, hogy parkban egész közel jött hozzám, de szerintem betudható annak, hogy talán nem vett észre, mert viszonylag mozdulatlan voltam, mert szokott érdekelni, mit csinálnak az állatok, ha nem vesznek észre.(bár gondolom ki tud szagolni, de nem emlékszem, lehet, esős időben volt)

2012. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
*de így
2012. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A róka csak két esetben harap meg, ha veszett, vagy ha piszkálod a kölykeit. Minden más esetben fejvesztve menekül az ember elől.
2012. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül menekül.. már úgy értem hogy nem fog a közeledbe menni lepacsizni veled de ha látja hogy nem bántod akkor nem zavartatja magát.. anyumég gyára erdős rész mellett van és sok gondot okoznak a rókák hogy átbujnak a kerités alatt és a gyár területén garázdálkodnak, volt amelyik régi lift aknában bujtatta a kölykeit.. de mivel veszélyes anyagokkal dolgoznak így ott sose maradhatnak
2012. okt. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

Anyukádéknak van egy vegyi gyára az erdőben?

Na, mit fogsz te itt kapni a zöldektől mindjárt:P

2012. okt. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó elötti

És erröl a rókák tehetnek?Már bocs de ti épitkeztetek oda,amikor õk már rég ott laktak.ÉS VEGYI GYÁR?!?!?Pontosabban mien?Nukleáris?És miért és hogy kaptatok engedéjt vegyi gyár létrehozásához???És a kimaradt szennyezõ anyagot hova teszitek??Az erdõbe mi?!?!? Hát gratulálok újjab pórul járt állatok!

2012. okt. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!