Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Magyarországon legálisan...

DubstepMan kérdése:

Magyarországon legálisan lehet majmot tartani?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és egyik nap arra jutottam ha felnőtt leszek akkor szeretnék egy majmot ( de nem azokat a nagyokat ).

Itt egy link hogy milyet szeretnék : [link] - ez olyan aranyos és kicsi.


2012. okt. 10. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

persze két féleképpen:

vagy állatkerti gondozó leszel

vagy fizetsz jó soakt az engedélyekért

2012. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
23%
Szerintem maradj a dubstepnél.
2012. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszenek ezek a pici majmok. Aladdin rajzfilmbe is van tök édesek! És nagyon tanulékonyak, de szerintem kész anyagi csőd lenne, mert elég gyerekesek, mindent elhordanak, tönkreteszik a dolgaidat, lehet még lopkodnak is ezt-azt a szomszédod telkéről/lakásából vagy akármi. Ha megteheted, h tarts nagyon nézz utána, hogy milyen egy ilyen majommal élni! Szokásai!

24/N

2012. okt. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a főemlősök közé sorolt fajokat amelyek nem számítanak veszélyes állatnak (pl selyemmajmocskák) lehet tartani. Származási bizonylat kell hozzá (CITES papír) és bejelentési kötelezettséged van rá. A papírt az adja aki eladja vagy tenyészti ezeket az állatokat, bejelenteni meg neked kell a KVM felé írásban. Számíthatsz arra, hogy kimennek ellenőrizni, hogy megfelelnek-e a tartási körülmények. Egy ilyen kisállat tartása nem könnyű és nagy felelősséggel jár.
2012. okt. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Az biztos, hogy fehérpamacsos selyemmajmocskát lehet tartani, viszont anyagilag nem kerül kevésbe (igaz, melyik állat az?). Az oltások, a táplálék, ráadásul ezek többnyire társaságban érzik jól magukat -> egyedül unatkozik, célszerű párban, vagy kisebb csoportban tartani.
2012. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én igazából olyat szeretnék ami nem olyan csúnya , nem rendetlen és könnyen lehet tanítani. A Fehérpamacsos Selyemmajomnál nem tetszik az a sok szőr a fején. Inkább azok amiknek rövidebb a szőrük. Egyébként nem lehet csak úgy lakásban tartani mint egy kutyát vagy egy macskát ?
2012. okt. 11. 14:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Állítólag kb szétszedi a lakást: MINDENT leszed a polcokról, ledobál, ugrál, szóval nem hiszem, hogy így egyszerűen lakásban lehetne tartani.

Családi házban tudom elképzelni, hogy van egy saját zárt "szobájuk" + egy külön kifutó nekik a szabadban. De ez szerintem a legkevesebb...

2012. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. okt. 11. 21:00
 9/11 anonim ***** válasza:

" nem rendetlen"

akkor egy tamagochi vagy robot majom :) mert kb képzelj egy két éves gyerek, csak éppenséggel ugy hogy tökéletesen feltud mászni még a legmagasabb szekrény tetejére is...

(ezekszerint sose láttad a fokuszt vagy egyébb műsort mikor annál az állatkerti gondozónál jártak aki befogadta az "elárvult" kismajmot)

2012. okt. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kdragon ***** válasza:
pl. floridai torpe selyemmajmot lehet, minimum egy nagy horcsog ketrecben vagy nagyobba lehet tartani , mert akkoracska mint egy felnott ember ujja :))
2012. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!