Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit eszik a csiga, és hogy...

Mit eszik a csiga, és hogy tartja, hol tartja, akinek van?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 01:14
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A salàtát szeretik a legjobban. Meg az epret is szeretik. Füvet is szoktak enni, friss zöld növényeket
2012. okt. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
15%
Szoba csiga? o.O ilyet se hallottam még
2012. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

nekem is van szoba csigám :D az enyémek frissen kikelt tritikálén, menta és citromfű levélen, almán és egyéb gyümölcsféléken élnek.

a helyük meg nem nagy mert szinte mindig szunyálnak, és sokat vannak kint a szobámban...egy közepes festékes bödönt rendeztem be nekik, akváriumot nem szeretnék nekik berendezni mert folyton pakolászom őket és ezt meg ugye könnyű mozgatni :)


amúgy éti csigám van, szaporítási célzattal fogtam be kettőt (bár az egyik elég fiatal, idei kelés lehet kb)...felénk elgyűjtögették szinte a teljes állományt szóval önállósítva magam elkezdem a visszatelepítésüket :)

megj: komolyan alig látni eső után csigákat, pár éve még elég sokan voltak...de mára megcsappantak :S

2012. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nemrég voltak éticsigáim, az epret nem ették meg, de szerették az uborkát, paradicsomot, paprikát, almát is.
2012. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Volo ***** válasza:

Hi! Nálam volt pár hétig éti csiga (amúgy achát csigán gondokodtam) - aztán visszaengedtem a természetbe. Egy terráriumba raktam neki földet, annyi kell, hogy be tudja magát ásni. Raktam bele faágakat, meg mohaszőnyeget. Uborkát, paradicsomot, retket kajáltak.


Képek (sajnos csak telefonos van):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Volo ***** válasza:

bocsánat porszem ment a gépezetbe...


[link]


[link]

2012. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Âllatkereskedésben lehet venni indiai csigàt, azok szebbek. De lehet nem ez a neve.:) Egyszer àtutazóban nàlam volt pár darab 2napig.
2012. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

szerintem ez nem őrültség, én is tartok itthon vagy 50 darabot. Én egy vödörben tartom őket, de néha kiengedem egy nekik készített "parkba". Csináltam nekik mászókát, van egy kis virágcserép alátét fürdőkádként. Adtam nekik egy kis almát, krumplit, káposztát és nagyon szeretik. Szerintem nagyon helyes állatok! (:

2014. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 vabavirakinyamon válasza:

Én nekem egy hete van éticsigám de én borostyán és alma levelet adtam

neki

2015. máj. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!