Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Valamiért nem eszik a testvére...

Nikoláj Gyeprefos kérdése:

Valamiért nem eszik a testvérem madárpókja. Nem tudnátok leírni a lehetséges okokat?

Figyelt kérdés

Nem eszik a pók. A fajtája:Irminia Psalmopoeus

Neme:Nőstény.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2012. nov. 10. 18:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Vedlés előtt nem esznek. Az lehet több hónap is. Mikor vedlett utoljàra?
2012. nov. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
úgy 3-4 hónapja..
2012. nov. 11. 09:16
 13/23 anonim ***** válasza:

Látom eddig sok segítséget kaptál:)

Na akkor a lehetséges okok:

1.Ahogy az előző is írta, lehet hogy vedleni fog.

2.Lehet, hogy egy adult hímed van.


Ha 100% nőstény akkor hagyd békén, és emeld a páratartalmat mert valószínű, hogy vedleni fog. A felnőtt állatoknál előfordul, hogy nem esznek vedlés előtt akár fél évig is.

2012. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
na végre egy értelmes válasz..köszii
2012. nov. 11. 09:18
 15/23 anonim ***** válasza:

Ha 3-4 hónapja vedlett akkor nem nagyon hiszem, hogy nőstény és most megint vedleni fog evés nélkül.


A 2 közül melyikre hasonlít?

[link]


Ha a felsőre, akkor egy adult hímetek van és már nem is nagyon fog enni.

Ha az alsóra akkor írd le pontosan hogy hogyan tartjátok és mivel etetitek.(hőmérséklet, pára, terkó...stb.)

2012. nov. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

az alsóra hasonlít és biztos h nőstény.

terkó:

Hőmérséklet 26-28 fok

Páratartalom:azt most nem tudom megmondani mert tesóm szobájában van aki most nincs itthon....

Itt egy videó a terkóról..: http://www.youtube.com/watch?v=hLEM0AOromY (sajátvideó)

A pókot nem mutatja csak a Geni-t..:D

2012. nov. 11. 09:46
 17/23 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valami nem tetszik neki és azért nem eszik.

A P. irminiák fánlakó pókok, szóval jobb lenne neki valami ilyesmi felépítésű terrárium: [link]

Tehát inkább magas legyen mint nagy alapterületű. A másik pedig a talaj, fontos, hogy jó víztartó képessége legyen ilyen pl: a kókuszrost vagy tőzeg. Miután fánlakó nem annyira vadászik a talajon, ezért olyan kajával kell etetni ami nem földhöz ragadt vagy dobd a hálójába.

2012. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. nov. 11. 10:18
 19/23 anonim válasza:
Utalom a pokokat..reteg toluk.. kepes vagyok barmire csak egy pokot ne lassak rajtam vagy a kozelmben..amugy biztos valami baja van a kis pokodnak..,menyvele allatorvoshoz...
2012. nov. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 tereptárgy válasza:

Nos tényleg "nagyon hasznos" válaszokat kaptál eddig :)

Ám egy- két ember írt tök jó dolgokat, amiket érdemes is figyelembe venned.

Szerintem a pókod nincs kibékülve a terráriummal amiben él. Ez egy új terrárium?

Mióta van benne a pókod?

Ebben a terkóban zajlott le az előző vedlése is??

Nálam az irminiák szeretik a párát. (kb 80%)

Ha vissza esik 70-re, akkor a következő permetezésnél azonnal elő is jönnek a rejtekükből.

Próbáld meg neki egy kicsit természetesebbé alakítani az élőhelyét! A páratartalmat megdobhatod egy nagyobb méretű itatóval illetve beültetett növényekkel is.

Nekem minden pókom (talajlakó, fánlakó egyaránt) komázza a parafakérget. Érdemes lenne venned neki, és beállítania sarokba, hátha beköltözik mögé. Ezek nem csak hasznos, hanem dekoratív kiegészítők is.

Az irminiáknál a talaj is fontos, rengeteg tőzeg és rostdarabot képes beleépíteni a lakóhálójába! Az én nőstényem, a talajba fúrt lyukból kezdte el fölfelé építeni a hálót, egészen a terkó tetejéig. A föld alá is el szokott bújni, ha úgy alakul.

A te pókodnak valami búvóhely kell! ;)

2012. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!