Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ki tudja, milyen pillangó (?...

Ki tudja, milyen pillangó (? ) hernyója bújhatott ki a dekorációs céllal megvásárolt dísztökből?

Figyelt kérdés
kb. 3-4 centi hosszú, vaskos, világos barna tarkabarka hernyócska, és még mindig a tököt rágicsálja, bár már kívülről. Szivesen éleben hagynám, hogy kiderüljön, milyen pillangó lesz belőle, de valami nagy bogarat vagy darazsat nem szivesen nevelgetnék. Van valakinek ötlete? A wikipédián. mint a tökfélék kártevőjét, nem találtam...

2012. nov. 11. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bármi is lesz belőle. Jön a hideg, ilyenkorra nem "születik" pillangó.
2012. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A kislányom egyszer kikeltetett egy hernyót. Befőttesüvegbe rakta levelekkel együtt. Egy idő után bebábozódott, majd kikelt. Egy csúnyácska szürke éjjeli lepke lett belőle.

Szerintem te is megpróbálhatod kikelteni, ha kíváncsi vagy. Biztos, hogy nem bogár vagy darázs lesz belőle, azok nem petéznek tökvirágba vagy tökbe, és a hernyójuk sem ilyen. Egész biztos hogy valamilyen lepke lesz.

2012. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
2. vagyok. Még annyit, hogy igaza van elsőnek, ilyen időben nem biztos, hogy túléli a lepke, ha ki is kel.
2012. nov. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Helicoverpa armigera - gyapottok-bagolyra tippelek. Általában a zöldségfélékben az van, és idén különösen gyakori (volt).
2012. nov. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Darázs, wazz...

[link]

2012. nov. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Van olyan lepke, aminek a hernyója telel... Én biztos megpróbálnám kikeltetni! :)
2012. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:

Darázs sajnos tényleg lehet belőle. A fürkészdarazsak hernyókba petéznek, ott fejlődik ki a parazita lárva. Ha a hernyót a tökben hoztátok, és csak később bújt ki, akkor valószínűleg nem fertőzött. A könnyen megtalálható hernyók nagy része az szokott lenni. Amikor én próbálkoztam hernyóneveléssel, 12 hernyóból 7 darázs lett és csak a maradék lepke.


Ha tököt eszik, akkor egyszerűen felnevelhető. Miután bebábozódott, rakjátok egy befőttes üvegbe, aminek az alján nedves, de nem vizes itatóspapír van.

2012. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A hernyóm azóta bebábozódott, fényes, barna, kemény bábja van. Szerintem direkt téli védőfelszerelés. :) Remélem, tavasszal kibújik valami, ami nem csíp, és esetleg még szép is. :)
2012. dec. 17. 22:13
 9/9 anonim válasza:
Írd majd meg, mi lett belőle.
2012. dec. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!