Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Támogatnád farkasok és medvék...

Támogatnád farkasok és medvék betelepítését Magyarországra?

Figyelt kérdés

2012. nov. 16. 17:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

ma 20:25

Ja bocs, azt hittem rám gondoltál. XD

2012. nov. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Én erdélyi vagyok és a farkasokkal semmi bajom (pedig találkoztam már egy párral). Pásztor nem vagyok, így nem kell őket utáljam a juhok ritkítása miatt, emberre meg nagyon ritkán támad (én Erdélyben összesen egy ilyen esetről hallottam mióta élek). A kóbor- és pásztorkutyák ezerszer veszélyesebbek, azokat utáljuk is rendesen.


A medvéket viszont én sem díjazom, azok tényleg veszélyes jószágok, főleg ha megszokják az ember közelségét vagy ha túl közel merészkedsz egy bocsos anyamedvéhez. Nálunkfele évente történnek halálos balesetek, sokszor nem is a medve életterén, hanem a falvak területén, ahova a medve bemegy disznót vagy baromfit lopni (!).

2012. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 BlackWolf ***** válasza:
Igen.Remek lenne ha Magyarországon újra megjelennének ^^
2013. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
38%

Az a gond, hogy a többség nem gondol bele a következményeibe, csak azt látja, hogy "jaj de szép cuki állatkaaaa igen legyeeen".

Én szeretem ezeket az állatokat is, és örülnék is neki ha jól élhetnének, nem lennének fenyegetve.

Viszont én sem kívánok gombázás vagy kirándulás közben találkozni velük. Pláne, hogy nálunk tényleg nincs számukra megfelelő hely, ahol élhetnének. A mi erdőink nem elég nagyok, átszelik őket az autóutak és a kirándulóösvények, amelyek sokszor pihenőhelyekre vezetnek. Pl. nálunk is az erdő közepén csináltak ilyet, oda mentek az emberek nyársalni (szalonnát sütni) és már kis vendégházat is építettek, még játszóteret is! Persze ez több évvel ezelőtt volt, és lehet azt mondani, hogy nem kellett volna oda építeni az állatok miatt, de már megtörtént, és rengeteg ilyen van. Ráadásul akkor nem is éltek ott farkasok, medvék. Ha most vissza akarnák őket hozni az hatalmas kavarodáshoz vezetne.


Egyébként pedig nálunk van sok vaddisznó. Arra is azt mondják a (nagyrészt) fővárosiak, hogy jaj milyen aranyos, főleg a kicsi, és olvassák a wikipédián, hogy nem bánt. Nos, mi időnként rettegésben élünk, mert bejárnak a kertekbe, alig merünk kiszaladni a kapuig ha dolgozni kell menni, este fáért se lehet már kimenni, be vagyunk zárva a saját lakásunkba.

Már többen is szóltunk a vadásztársaságnak, hogy csináljanak valamit, de tesznek rá évek óta. Általában azzal nyugtatnak, hogy majd kijön valaki. Aztán eltelik pár hét, közben idegesen hívogatjuk őket, akkor talán tényleg kiküldenek valakit, de az sem csinál semmit, csak feljegyzi amiket mondunk majd elmegy és többé nem is hallunk róluk. Azért írtam ezt le, mert gondolom ilyen nagy odafigyeléssel kezelnék a medve/farkas-problémát is... Én nem akarom, hogy vadaspark legyen a kertünkből, amikor még csak nem is lakom túl közel az erdőhöz!


Szóval támogatnám, HA lenne olyan hely, ahol el lehetne őket úgy helyezni, hogy az embereket ne veszélyeztessék. Sajnos erre az országunk jelenleg nem alkalmas, így inkább indítsanak egy programot, aminek keretében adakozhatunk vagy elmehetünk segíteni, és más országok farkad/medve állományait megvédhetjük, hogy ott jó életük legyen.

2013. jan. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
LOL :D elnézést: farkaS. Mellényúltam. :_)
2013. jan. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
41%
Nem Mánfán laksz véletlenül? :)
2013. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

24-es válaszoló:

Minálunk ez a Toportyánnal van,a kis nyavajást nem zavarja,ha éppenséggel este a falu központba sétál a lámpa fény alatt.De akkor nagyon idegesítõ ha a kertbe is be megy.

2013. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Én akkor támogatnám a betelepülésüket, ha lenne számukra megfelelő élettér és meg lehetne oldani azt, hogy az embereket ne veszélyeztessék.
2013. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 hun04 ***** válasza:
Egyébként várható a visszatelepülésük. A farkas már előfordul a Bükkben, Mátrában, Zemplénben. A medve is várható mert a Tátrában kezd túlszaporodni, és kénytelen lentebb jönni. De az tény, hogy medvéből a mi erdeink nem sokat tudnak eltartani, utak, autópályák, vasutak, falvak szabdalják az erdőket, nem igazán találna nyugalmat.
2013. febr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
A migráncsinvázió óta semmilyen állatnak nem szabadna adni nemhogy letelepedési engedélyt, de még csak átutazó vízumot se!
2017. máj. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!