Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szabad-e otthon vadállatot...

Szabad-e otthon vadállatot tartani/nevelni?

Figyelt kérdés

Pl ha teszem azt, túrázás közben találtam egy kisrókát az elpusztult anyja mellett, megsajánltam, hazavittem, felneveltem, megtarthatom-e? Vagy ha már eléggé megerősödött, vissza kell engednem a természetbe? Esetleg egy vadasparknak kell eljuttatnom?

Másrészt számít, milyen állatról van szó? Tehát ugyanúgy kell tennem akkoris, ha egy rókáról, őzről, bagolyról, farkasról, medvéről van szó?


2012. nov. 19. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk a panelban három tigrisünk van, egész jól elvagyunk. Ha a szomszéd átjön, hogy hangosak vagyunk mindig őket küldöm ajtót nyitni.
2012. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Olyanokról már halottam , hogy vaddisznókat tartanak így szerintem lehetséges , hogy lehet otthon tartani .

De mivel nem vagyok szakértő ezért szerintem kérdezz meg egy vadászt vagy erdészt ! Ők biztosan tudják majd a pntos választ .

2012. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*pontos
2012. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy védett-e az állat vagy sem.

Én úgy gondolom, ha találsz egy elárvult állatot, akkor rögtön kell segítséget kérnek az illetékesektől. Mivel ha nincs meg a kellő szakértelmed, az állatok tartásával/felnevelésével kapcsolatban könnyel előfordulhat hogy te fogod "megölni"szerencsétlen árvát.

A másik: Egy ember által felnevelt állatnál nem úgy működik hogy elengedem, menjen amerre lát....!

2012. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És kik számítanak ilyen esetben illetékesnek?
2012. nov. 19. 13:41
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a Vadállatvédelmi Egyesület.
2012. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Állatkertet érdemes felhívni.


Más:


Kis őzet SOHA ne érints meg, ne szedj össze, hacsak nem egy kétsávos út közepén fekszik, tehát közvetlen életveszélyben. Az őzsuta néha otthagyja egy időre a kölykét a mezőn avgy érdőszélen, aki addig meglapul a bozótban vagy magas fűben, de ez nem jelenti azt, hog yelhagyott és segítségre szorul. Évente sok őzgidát szakítanak így el jóindulatú kirándulók az anyjától, mert megsajnálják a kis állatot.


Más: vadon befogott állattal, ksirókával különösen óvatosnak kéne lenni, mert lehet veszett, férges stb.


A legbölcsebb szerintem az erdei állatokat békén hagyni, ha nem értünk hozzá. Amelyik kölyök elszakad az anyjától, annak sajnos ez a sorsa, gyenge, beteg vagy egyéb módon "alkalmatlan" a vad életre.


Ha mindenképp segíteni akarsz, tarts magadnál valami vadőr vagy erdész telefonszámot, és ha fura dolgot látsz, vagy sérült állatot, jelentsd be neki, kérj tanácsot, de ne akciózz egyedül!

2012. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. nov. 19. 14:05
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 2 fóka van a fürdőszobába!
2012. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ha védett az állat akkor a helyileg illetékes környezetvédelmi és természetvédelmi hivatal, de nem fogják megadni az engedélyt ezt előre mondom.


itt van hozzá a jogszabály

magyarországon védett faj csak a természetvédelmi hatóság engedélyével tartható, még kitömve is. Engedélyt az kaphat aki nagykorú és rendelkezik az alábbi szakképesítésekkel:

aki az alábbi egyetemi vagy főiskolai végzettségek valamelyikével és a végzettségének

megfelelő szakterületen eltöltött legalább 3 éves gyakorlattal rendelkezik:

- tudományegyetemen vagy főiskolán biológiai vagy ökológiai szakterületen, állatorvosi egyetemi (MSc) vagy

állat-egészségügyi főiskolai szintű végzettség, felsőoktatási intézményben szerzett természetvédelmi,

mezőgazdasági, állattenyésztési, kertészeti, erdészeti, vadgazdálkodási egyetemi, főiskolai, illetve alap (BSc)

vagy mester (MSc) végzettség,

- vagy a felsorolt szakterületeken szerzett szakirányú felsőfokú szakképesítés.

továbbá:

Védelemben részesülő állatfaj élő egyedének tartására vonatkozó engedély a kérelemben meghatározott időtartamra, de legfeljebb négy évre adható.

(2) A védelemben részesülő állatfaj élő egyedét olyan körülmények között kell elhelyezni, amelyek biztosítják az állat jólétét és a természeteshez hasonló élettevékenységének feltételeit.


348/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet a védett állatfajokról

2012. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!