Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ti láttatok már ehhez hasonlót?

Ti láttatok már ehhez hasonlót?

Figyelt kérdés

Épp az erdõben túráztam,mikor a mezõs részen egy nyúl lézengett éppen.Elbújtam a szokásos vadlesre amit a barátaimmal alakítottunk ki,fogtam magam elbújtam.......pár perc múlva a nyúl még mindig nem vett észre,és még mindig a mezõn volt,csak balszerencséjére a szélén.Na mindeggy a lényeg hogy egyszer csak valami vörös bunda szerû valami fel-fel tünedezett egy bokornál,és ezt az a retartált nyuszi vesztére még mindig nem vette észre.Majd pár másodperc múlva a nyuszi már egy róka szájában volt.......

Ti láttatok ehhez hasonló dolgot?Tudtok ilyen történeteket?



2012. dec. 15. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És ilyet láttál már (1:40-től kezdődik az akció):


http://www.youtube.com/watch?v=HNbqvqf3-14

2012. dec. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom mit tud csinálni a menyét....Hiddel telente ölég kijjebb tessékelni a tyúkólból....ja és azt a filmet is láttam már amibe ez a videó szerepel,de azért köszi hogy be linkelted :)
2012. dec. 15. 23:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azért hátha valaki mg nem látott ilyet :) amúgy láttam már menyétet, vidrát, nyestet, kisrókákat, nyulat, őzet néhány méterről, de még olyat nem hogy elkapta volna egyik a másikat (kivéve ölyvet, azt hiszem az volt, ahogy a galambot elkapta, vagyis csak majdnem, de a földre leesett a galamb, a tolai szanaszét szálltak mintha egy párnacsata lett volna, de megmenekült...)
2012. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Vidrát magyarországon hol láttál o.O?

Olyan már itt is volt: a sólyom el akarta kapni a galambot,de a galamb mélyrepülésbe kezdett,és meg fejelte a kéményt :D

De megrázta magát és tovább állt..

2012. dec. 15. 23:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Vidrát? Itt élek Jász-Nagy-kun megyében. Még tavaly volt. Amúgy én is meglepődtem, estefelé volt, és egy csatornánál voltam lenn, ahol sok hal volt előzőleg. Horgászok, horgászok, egyszercsak látom hogy hullámzik a víz. Gondoltam biztos egy őz vagy valami átment egykicsit arréb a nádas részen belül és azért. Egy kicsit később egyszer csak felállok mikor már jobban hullámzott, akkor láttam meg, másik partnál úszott a felszínen (de csak ilyen 3 méterre vagy annyira se, hirtelen megállt, pont szembe néztünk, azán egy óriásit visítva lebukott a víz alá és többet nem láttam. Tiszta hab lett a víz, persze abba is hagytam a horgászatot (nem is fogam semmit, talán csak 1-2 törpeharcsát) :) Vízipockot vagy mi az, már sokat láttam, de vidrát akkor először. Jó nagy volt.
2012. dec. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Magyarországon kiemelkedően sok vidra él Európa más országaihoz viszonyítva, elsősorban a Dél-Dunántúl halastavainál."

"Magyarországon állatkertek közül jelenleg egyedül a Szegedi Vadasparkban tartanak egy hímet. Ezen kívül fogságban a Lábod-Petesmalmi Vidraparkban találkozhatunk vidrával Magyarországon." (wikipédia)

2012. dec. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Off:

1- nek: az nem ölyv volt, hanem valószínűleg héja, esetleg egy nőnemű (tojó) karvaly. Nagyon látványosan hajszolják a galambot, és az üldözés hevében az sem érdekli, ha emberek is vannak a közelben. /Én is láttam már többször, 3 alkalommal itt a mi utcánkban./ Az ölyv nem vadászik repülő madarakra, testfelépítésénél fogva nem is lenne rá alkalmas. Rágcsálókkal táplálkozik.


Kérdezőnek: Ha a madáresetek is számítanak: két hete pont az ablakunk előtti madáretetőnél kapott el egy karvaly egy széncinegét. Hihetetlen gyorsan vágott oda neki. Nekiütköztek az ablaknak, a cinke leesett a párkányra, még egyet mozdult, és vége is volt. A karvaly meg nem merte elvinni, mert meglátta, hogy mozdul a függöny. Azóta már többször is visszajött leselkedni, de nem járt sikerrel.

2012. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát igen,én az ilyen légi ámok futókat,akik mindennek neki mennek,azt nem engedném repülni XD
2012. dec. 17. 18:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki írta a vidrásat, meg az ölyvöset.


Igen, igazából nem tudom hogy melyik milyen madár (arra gondolok hogy héja vagy ölyv), de sokat szoktam látni itt keringeni ragadozómadarakat amelyek vadásznak (láttam is már amikor elkezdett zuhanni az áldozatra nagy sebességgel), de amelyik a galambot megtámadta akkor gondolom nem az volt... Mintha úgy rémlene hogy szürkés színű és csíkos volt, amik meg keringenek barnák, alul a szárnyuk fehér-fekete csíkos ha jól emlékszem, és vijjogó hangot adnak ki. De mintha többféle lenne azok közül is amik keringeni szoktak... nem tudom. Egyszer egyébként olyan is volt, hogy keringett keringett egy nagy, és a varjak elkergeték jól messzire, jó sokáig üldözték, többször is nekitámadt kettő vagy több...


Egyébként ezt most láttam, valaki azt mondja kamu, más azt hogy igazi :):


http://www.youtube.com/watch?v=C0c-4_0cxNM

2012. dec. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9- esnek:

A videó kamu volt, már a neten is fent van, hogy kik és hogyan készítették.


A leírásod a galamb támadójáról nagyon jó, mert a szürke, és csíkos hasalj beazonosítja a héját (illetve a karvalyra is jól illik, de legfeljebb egy nagyobb termetű tojó karvaly képes leszorítani egy galambot.) A madárhatározókban is rendszeresen megemlítik, hogy a héja és a karvaly hasonlít egymásra, főleg méretükben térnek el.

Mifelénk is több pár ölyv fészkel, és gyakran figyelem, ahogyan a magasban köröznek. Nagyon szeretem hallgatni azt a vijjogó hangjukat. A színezetük függ az életkoruktól, és a nemüktől is. Eltérően néznek ki más- más életkorban. Csak érdekesség, hogy léteznek köztük egészen sötét példányok, de van nagyon világos, fehéres színváltozata is. Egyébként a leggyakrabban látható az egerészölyv. (Most sok a gatyásölyv, téli vendég itt nálunk.)

2012. dec. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!