Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet 1 vadonélő rókával...

Lehet 1 vadonélő rókával olyan kapcsolatot teremteni, hogy ''ne fusson el tőlem''?

Figyelt kérdés

2012. dec. 16. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Ha kiskorától neveled.
2012. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 mantis religiosa ***** válasza:
40%

Vadon élő rókát nem nevelheti kiskorától, mert akkor az már nem vadon élő!


A kérdésre a válasz: nem. Sőt ha olyan rókával találkozol, amelyik önszántából odamegy hozzád, attól nagyon gyorsan kerülj minél messzebb, ugyanis a veszett rókát arról lehet a legbiztosabban felismerni, hogy barátságosan viselkedik az emberrel és keresi annak közelségét!!!

2012. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
az sz.tetek jó ha pár naponta viszek ki a mezőre nyers húst hogy egyék meg a rókák?? vagy inkább necsináljam.
2012. dec. 16. 13:08
 4/17 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne. Jellemzően egyébként a városi róka olyan, hogy nem izgatja az ember közelsége (mondhatni gyakran pofátlanok), nyilván célzottan még közelebb lehet hozzá kerülni. Viszont ezzel jelentősen növeled a kilövés esélyét, mert a vadászt se fogja kerülni.
2012. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
én falun lakom és ma is vittem ki húst és oda tettem ahol láttam a róka nyomokat. :) demég kis róka volt..farkával 60cm (a farka majdnem olyan hosszú volt mint az egész róka)
2012. dec. 16. 13:15
 6/17 anonim válasza:
Etetheted, de nem fog megszokni. Ráadásul veszettséget terjeszt (bár már ez ellen tesznek ha jól tudom) de nem árt vigyázni.
2012. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

persze. A legtöbb híres rókafotó úgy készül, hogy egy egy területre etetéssel odaszoktatják a rókát, ami nem fél az embertől. Persze megérinteni nem lehet, de nem menekül el fejvesztve.

A veszett állatot meg sok mindenről fel lehet ismerni, de az biztos, hogy nem a barátságossága. Ugyanis azért veszíti el a félelemérzetét, mert a vírus az idegrendszerét támadja. De addigra már egy csomó más tünete is jelentkezik. Egyébként magyarországon és nyugat európában nagyon sok éve nem volt veszett róka. (Ellenben pl veszett denevért találtak).

2012. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Igen de az veszedt az az beteg de azt kerüld el maert magáhhoz enged és ha megsimogatod beléd kap és téged is megfertőz. Kivéve ha kiskorától neveled de akkor nem szabad többé elengedni .
2012. dec. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
30%
Persze, ha egy jól irányzott lövéssel kilövöd, akkor tuti, hogy nem fog előled elszaladni, hagyja hogy simogassák stb.
2012. dec. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
ha akarnám lelőhetném mert vadász vagyok
2012. dec. 21. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!