Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ezekhez az állatokhoz kell...

Ezekhez az állatokhoz kell engedély és ha igen az pontosan, hogy van az engedély, miből áll?

Figyelt kérdés
Szeretnék a többi állathoz(mivel állat imádó vagyok)zebrát vagy tevét vagy nandut vagy majmot vagy őzt vagy vadmacskát vagy szurikátát vagy szarvast... vagy barmi más nem megszokottan tartott állatot.Mielőtt megkérdezné valaki igen tudnék gondoskodni róla elég hely lenne akár az összes felsoroltnak a tartására.És nem csak ott lennének... léci mellőzétek a durva hozzászólásokat... köszönöm előre a válaszokat jaa és hogy lehet beszerezni őket állatkert??
2013. jan. 20. 01:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen lámád. Ahoz nem kell engedély, mégsem megszokott.
2013. jan. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magyartanárt tartsál! Van köztük néhány elég állat, de legalább megtanítana helyesen írni.
2013. jan. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
láma már van,de azért köszi :)
2013. jan. 20. 02:00
 4/9 anonim ***** válasza:

A vadállatokhoz nagyon komoly szabályok vannak. Hogy mik, fogalmam sincs, de azt tudom, hogy nemcsak megfelelő hely kell nekik, hanem megfelelő védelem, megfelelő engedélyek, Eu-s követelményeknek is meg kell felelned. Meg hát több millió forintra is szükséged lesz. A több millió forintra nem 5-10 millióra gondoltam hanem jóval többre. Ha nagyon tudni akarod hogy milyen engedélyek kellenek akkor hívj fel egy vadasparkot vagy állatkertet és kérdez rá..

Csak kíváncsiságból mert tényleg érdekel. A terület hol van ahol tudnál vadállatokat tartani?

2013. jan. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi még érdeklődök.a hely várostól elégé messze lévő 2 hektáros terület ahova nem nagyon járnak autók,pár állat van...
2013. jan. 20. 03:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Aha, és mondjuk zebrának vagy egy fedett, fűtött csarnokod? Mert ugyebár az nem tele át kint. Szval addig oké, hogy valaki szereti az állatokat, de mondjuk nem ártana tudni is róluk valamit. Kérdésedre válaszlva, teve és zebra tartható viszonylag könnyű engedélyezés után, de maga az állat milliós nagyságrend, a megfelelő infrastruktúra kialakítása szintén, és fenntartani se zsebpénz.

A majom nagy témakör, bizonyos fajok engedéllyel tarthatóak, mások azzal sem. Szintén spéci tartást igényel.

Nanaduban nem vagyok biztos, de felteszem ugyanúgy viszonylag kötetlenül, mint a strucc.

Az őzet legkönyebben a vadásztársaság engedélyével lehet tartani nem egészen hivatalosan.

A vadmacska védett.

A szurikát lásd zebra, drága, drága, amúgy engedéllyel tartható.

Szarvas lásd őz.

2013. jan. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hun04 ***** válasza:
Már bocsi de 2 ha terület az azért nem túl nagy. Eleve 1 szarvasnak kevés, meg bőgéskor megbolondul és veszélyes, arról nem is beszélve, hogy a 3 m kerítést helyből ugorja át.
2013. jan. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha csak kettõ ha a terület akkor felejtsd el mindeggyiket.

Amúgy ilyen állatot max csak akkor tarthatsz ha volt már tapasztalatod vadállat tartásnál.Meg évekig tanultál hozzá stb.

2013. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Először is érdemes végig gondolni, hogy védett, vagy nem védett állatfajokat szeretnél, valamint hogy veszélyes állat vagy nem veszélyes állatot.

[link]

Itt fenn vannak a jogszabályok, persze mint magán állattartó ezek közül szelektálgatni kell természetesen.


Beszerzés, amint engedélyeid vannak onnantól már nagyrészt pénz kérdése és ha szerencsés vagy akkor állami vagy magán állatkertekkel is lehet egyezkedni :)

2015. febr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!