Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mégis van ma Magyarországon...

Mégis van ma Magyarországon szabadon medve?

Figyelt kérdés

Ezen írás igazságtartalma szerintetek mennyi?

[link]

Az első képtől számítva olyan 8. bekezdés körül írja, hogy van medve Magyarországon szabadon. Szerintetek ez igaz?


2013. jan. 22. 03:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

" Kuriózumnak számít, hogy az elmúlt évtizedben visszatelepült a farkas és a hiúz, néha megjelenik a kárpáti barnamedve."

Erre gondoltál? Mert nekem ezen az oldalon csak itt találta a böngésző a "medv" (medve, medvék stb.) szót. :)


Szerintem ez nem azt jelenti, hogy tartósan jelen van, inkább csak átkóborol, vagy átutazóban van.

Én ezen a területen élek, és nem nagyon találkozott még senki medvével. Mondják, hogy a környező országokban elvileg van, de itt még nem nagyon látott senki (legalábbis az ismerőseim közül), amikor az erdőben sétált vagy gombázni ment.


Egyébként a cikknél nem találtam dátumot, mikor írták? Lehet, hogy már régi írás...

Én kétlem, hogy élnének nálunk medvék, esetleg egy-két példány néha átjöhet, mint már írtam. Azért aki arra jár előtte készüljön fel, hogy mit tesz egy esetleges találkozás esetén (úgy tudom ajánlott hangosan, nagy zajt csapva közlekedni, pl. egy bottal rácsapni néhol a fűre, bokrokra, mert azt ha meghallja a medve elszalad. A túlélés törvényei c. műsorban volt, azt hiszen épp a Kárpátokban forgattak, és azt mondta a pasas, hogy a medve inkább akkor támad ha hirtelen szembe kerülsz vele, de a zajtól távolodik. Ha viszont tiszta részen vagy és meglátod, akkor érdemes lassan, csendben elvonulni. A futással csak felhívod magadra a figyelmét és akkor is elkezdhet üldözni, ha messze van, ha pedig közel akkor tutira elkap, mert nagyon gyorsak tudnak lenni). - Ennyi jótanáccsal tudtam szolgálni. :)

És érdemes még utánanézni, hogy milyen az ürüléke, vagy milyen nyomokat hagy (pl. a sárban, vagy akár a fákon a karmaival), hogy fel tudd ismerni.

2013. jan. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Hallottam hogy ami tavaly át jött a Börzsönybe,még mindig itt van csak most téli pihenõje van...Több medvéröl az országban nem igazán tudok,sajnos :S
2013. jan. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
No hát remélem, hogy én nem fogok találkozni eggyel sem. Én nyáron a Zempléni hegységbe is készülök és egy másik helyen meg olvastam, hogy legalább egy példány él ott. Az pedig 2000 utáni adat állítólag.
2013. jan. 22. 11:03
 4/22 anonim ***** válasza:
Csak néha átjön Romániából,és Szlovákiából,de már nem őshonos. Egyet kettőt lehet látni,de nagyon ritka.
2013. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az, hogy ritka, az olcsó vigasz annak az embernek, akit megtámad egy példány és főleg nem vigasz azon ember családjának, akit a medve megöl. Remélem, hogy nem találkozok vele, mert nemesebb halált szeretnék, mint hogy értelmetlenül medve vacsora, ebéd, uzsonna stb. legyek .
2013. jan. 24. 11:29
 6/22 anonim ***** válasza:
DRéga kérdező. Biztos, hogy ne fogsz sem medvével, sem hiúzzal sem farkassal találkozni a Zemplénben. Még a szakamebereknek akik kutatják őket csak véletlenül vagy kitelepített kamerával sikerül megpillantani egy-egy példányt.
2013. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Inkább úgy kell fogalmazni szerintem, hogy kicsi az esélye a találkozásnak, de nem lehetetlen, hiszen ha a kamerák ,,látták" , akkor ember is láthatja őket.
2013. jan. 27. 14:41
 8/22 anonim ***** válasza:

Igen, de a kamerák ki tudja hány hétig voltak kint, te nyilván nem szándékozol annyi időt eltölteni odakint.

Amúgy én a vaddisznóktól jobban félnék, bár nem tudom, hogy a Zemplénben élnek-e. (Én kicsivel lakom mellette, nálunk sajnos elég sok van.)

Amúgy pedig nem kell túlbonyolítani, ha annyira zavar akkor nem kell az erdőbe menni. Amúgy egy kullancs is simán okozhatja a halálodat, szóval általában ha az ember ilyesmire készül, akkor ezeket előtte számba veszi, és aztán eldönti, hogy vállalja-e vagy sem.

2013. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 hun04 ***** válasza:
Nem tudom, hova vagy besz*rva, biztos, hogy nem fogsz medvével találkozni, mert nincs Magyarországon nagy ritkán átvándorol, de még akkor sem látják csak a nyomát, ha Erdélybe mész ott oké, van rá esély hogy találkozz vele, de itt semmi. A hiúz, farkas az meg örül ha nem lát embert, nem hogy téged támadjon, meg. Medvetámadás is ott lehetséges ahol túl sűrűn vannak, Erdélyben már a városokba, meg a falukba is bemennek mert túl vannak szaporodva, de egyébként az is kerül téged.
2013. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Mi a szlovák határ közvetlen szomszédságában voltunk gólyatáborban, és egyik este láttunk egy medvét az erdőben, de szerintem ő jobban megijedt tőlünk, mint mi tőle. :) A falubeliek amúgy mondták, hogy néha-néha látnak medvenyomokat a környéken, de magával az állattal a legritkább esetben lehet csak összefutni.
2013. febr. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!