Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért kezd ez divat lenni?

Miért kezd ez divat lenni?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a neten egyre több embert találni, aki valamilyen vadállatot akar tartani, és nem kutyát, macskát, stb.-t? Ha valaki hüllőt, madárpókot, stb.-t akar tartani azt megértem. De egyre több olyan kérdés van itt is, hogy valaki szarvast, vörös rókát, sivatagi rókát, farkast, stb. akar tartani. Most ez lett az új divat?

2013. febr. 1. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Csak az a gond hogy a legtöbb ilyen embernek lövése sincs hogy konkrétan mi a természete annak az állatnak amit akar!

Max annyit tud hogy mit eszik és csõ!Kész!Mást semmit!

Mert apucikának van pénze,ezért mindent megtehet!Na az ilyeneknek megvonnám az örökségét,mert apucika pénzébõl nagyon lehet menõzni,rajoskodni.Csak azt remélem ha valakinek van annyi sok pénze (gondolom nem neki csak ki hisztizte apucitól)hogy vesz magának vadállatot,akkor remélem megtépi....

2013. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mert idióták. én még azt sem értem meg amikor kigyókat,madárpókokat tartanak egy kis akváriumban. ők nem háziállatok,nem is "kis kedvencek" nekik a természetben a helyük.
2013. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

én sem értem. nézzetek t a kutyák rovatba. sokan, egy kutyával nem bírnak, majd akkor azt hiszi, hogy pl egy farkassal fog? amúgy, meg nem kell félni attól, hogy divat lesz, mert nem lehet beszerezni, ha meg szerez be, és valaki bejelenti, hogy mit tart( ÉS valaki úgyis befogja jelenteni) akkor majd szépen meglesznek büntetve, az állat meg elkobozva.

úgyhogy, én azt mondom, hogy akarni mindent lehet, de nem biztos, hogy valóra válik.

2013. febr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Terrarisztikásokat azért szoktam megérteni, mert szerencsére a "divatból vásárolók hüllőt/pókot" hülyegyerekek már nem nagyon vannak jelen, és a többségük nem kis kedvencnek veszi.

De már egyre többen akarnak vadállatokat kis kedvencként tartani, úgy, hogy sokszor még azt se tudja mit eszik az adott faj. Meg tényleg úgy akarnak tartani vadállatokat, hogy egy kutyát se tudnak megnevelni normálisan, pedig azok az emberrel való közös életre lettek tenyésztve (ezért van az, hogy a kutya tud ugatni, a farkas meg nem).

Nem értek sok embernek miért nem jó a kutya, macska páros, ha házikedvencet akar magának.

2013. febr. 2. 10:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége valóban idióta. És ezek a gyökèrfajzatok nincsenek tisztában azzal, hogy kínozzák az általuk tartott állatot. Ezért van annyi kidobott vadászgörény az utcákon (tudom nem egy speciális egzotikus háziállat, most az emberek hozzánemértése és trehánysàga miatt hoztam fel pèldának) Lassan 10 éve hogy a hùgom szertne görit tartani (21 èves) de még mindig nem tartja magát elég felelősség teljesnek. Ezzel azt szeretném, hogy bárcsak az emberekben fele ilyen kitartás lenne és fele ennyire ismernék magukat!
2013. febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Néhányan tényleg menőzni akarnak azzal, hogy van mondjuk egy rókájuk(most ezt használom példának:D).

Van pénzem, még menőbb leszek, ha veszek egy rókát, etetni tudom, nagy az udvarom, láncon elél...

Ám vannak olyan emberek is, akik tényleg értenek ehhez. Ők azért veszik őket, mert szeretnének, és tényleg mindent tudnak róluk. Vagy állatkerti gondozó, ugye, és ott kapott felnevelésre egy vadállatot, de ez más.


Sajnos a legtöbben idióták, mint felül is írtam. Kevesen vannak azok, akik tényleg bánnak az állatokkal, foglalkoznak velük...

A róka sem szeret fogságban élni. Jó neked, hogyha bezárnak egy ketrecbe, és ott tartanak életed végéig?

Vagy mikor régen még rabok voltunk... ő is úgy érezheti magát...

Ez a véleményem, ha bár kissé zavaros is xD

2013. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem aki igazán ért hozzájuk és szereti ezeket a (VAD!, VADON ÉLŐ!) állatokat, akkor nem tart otthon, akármennyire is szeretné, pont ezért mert ezeknek az állatoknak a természetben a helyük!
2013. febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Gandalf2013 válasza:
Szegény állatok.Sztem azért hogy menőbbek legxenek,vagy jobban tetszenek így valakinek.Sajnos a kis "cuki" állatok megnőnek és harapósak lesznek.Amúgy se tudnak olyan jól kötődni az emberhez.Mert őket nem életlenül hívjuk VADNAK.
2013. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A rókát még elképzelhetőnek tartom valamiért (sztem van aki tart is), a farkast tán azé hangzik hihetően, mert a kutya is abból fejlődött ki, na de szarvast?! Jó érdekes, hogy pont a növényevőn akadok ki, de szarvas az nagy, nagyot ugrik, szaladgálnia kell, annak nem elég a kertes ház. Jó persze a többi sem ahhoz van szokva, meg arra méretezve, de akkor is.
2013. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

utána meg ha megtámadják,, megharapják vagy valamilyen balesetet okoznak rögtön az állatok lesznek a hibásak és kivégzik őket ,vagy az utcára kerülnek stb .

aki igazi "állatbarát"az nem fog zsiráfot,rókát,szarvast,tigrist (és még sorolhatnám) tartani,mert nekik a szabadban van a helyük,miért vegyük el a boldogságukat?

2013. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!