Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A gepárd megtámadja az embert?

A gepárd megtámadja az embert?

Figyelt kérdés
Azt hiszem valahol láttam hogy ez a ragadozó nem támad emberre,mint pl. a hiuz sem.Cirkuszban sem idomitják öket.
2013. febr. 15. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden állat, ha tud inkább elmenekül az ember elől. Ha viszont sarokba szorítod, vagy már nagyon éhes, bizony ráfanyalodik az emberhúsra is. A gepárdok nem annyira tanulékonyak, mint az oroszlánok és nagyon félénkek is.
2013. febr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha sarokba szorul menekülés céljából rátámadhat az emberre, de nem fogyasztaná el.Legfeljebb ha az éhhalál szélén van. Akkor is támadhat emberre ha sokáig stresszes állapotban van mondjuk egy szűk ketrecben. Vagy akár fenyegetés céljából ha kölykei vannak.
2013. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gepárdok viszont okosak én már több cirkuszban is láttam őket.
2013. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=_uwB6K5XvQg


ha még nem láttad :) 45percig ül ott..

2013. ápr. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos.A kedvenc állatom,és nem örülök hogy cirkuszban mutogatják.
2013. ápr. 30. 10:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a kedvenc állatom. Gyönyörű teremtmény és nem hiszem, hogy ok nélkül emberre támadna. A leopárd és az oroszlán hajlamosabb rá.

Én sem örülök, hogy cirkuszban mutogatják őket... elvégre vadállatok és a vadonban van a helyük.

Volt már olyan, hogy egy cirkuszi mutatvány alatt az oroszlán kicsit szét cincálta a mutatványos fickót. Nevezzetek akárminek, de szerintem megérdemli az ilyen.

A vadállatok nem cirkuszba valók.

2013. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gepárd az egyik legmegbízhatóbb nagymacska.Azt olvastam róla,hogy úgy tűri az ember társaságát,mint a házimacska,jól és könnyen idomítható,gyakran használták régebben vadászatra,csakúgy,mint a sólymot.Szóval szerintem nem veszélyes túlzottan emberre,hacsak nem érzi magát fenyegetve,vagy nem félti pl a kicsinyeit(na arra ezek a ragadozó állatok nagyon érzékenyek).Egyébként aki annyira ágál az ellen,hogy cirkuszban mutogassák ezeket az állatokat,azoktól megkérdezném:tisztában vannak azzal,hogy ezek a vadállatok sokkal jobban élnek,mint szabadon élő társaik?Nincsenek veszélyeztetve orrvadászoktól,éhhaláltól,viszont bőven megkapják azt a kajamennyiséget,amitől jól laknak.És ameddig teszik a dolgukat a porondon,addig mindenki biztos lehet benne,hogy nekik ez nem rossz,vagy kínzás,mert ha az lenne,az idomár bizony nem lenne hosszú életű.A vadállatok bizony kiállnak önmagukért,nem olyanok,mint a növényevők,hogy lehet őket szadizni szinte korlátlanul(na jó,őket sem,de a ragadozókat még kevésbé,azokban meg van a harci ösztön).Elfogadják az idomárt falkavezérnek,és engedelmeskednek neki.Szóval lehet,hogy divatos elmélet ez a "jajj de nem valóak a vadállatok a cirkuszba"szöveg,de ha korrekt az idomár,és nem kínzással neveli őket(nem is teheti meg hosszú távon),az állatnak legalább olyan jó,mint a sivatagban,sőt.
2014. máj. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!