Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek meglehet szelídíte...

Szerintetek meglehet szelídíteni süniket valahogy?

Figyelt kérdés

Most épp téli álmot alszanak még, de a kertünkben szoktak az év nagy részében járkálni, jönnek a macskák tányérjából is enni estefelé a tápot, stb. Elég félénkek, de van mikor feltudjuk venni egyiket másikat és megsimogatni, de látszik, hogy félnek olyankor szegények.


Viszont nem bántjuk őket, elengedjük, elbújnak a tuják alá és jönnek kicsit később vissza enni... ugyan úgy járnak minden nap, hiába simogatjuk meg vesszük kézbe néha őket. Már jó pár éve itt vannak, de szerintem cserélődnek mindig, mert egy idő után a kicsik eltűnnek és csak a nagy marad, gondolom mikor elég nagyok keresnek maguknak új helyet, az öregek meg maradnak.


Szerintetek lehetséges lenne megszelídíteni őket valahogy?


Sejtem, hogy nem lesz a válasz erre, én nem is szeretném őket bántani vagy hogy rossz legyen nekik, csak kíváncsiságból kérdezem.



2013. febr. 24. 03:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Itt az egyik aranyos :P [link]
2013. febr. 24. 03:53
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nem lehet. :/ Ha "szelíd" kell vegyél, afrikai fehér hasú törpe sünit :)

Nagyon fain a képen látható kis jószág :P

2013. febr. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Igen, ha nagyon fiatal korától Veled van. Én egyszer találtam a pincénkben egy kis sünt, fogalmam sincs, hogy kerülhetett oda, de egyedül volt, sikerült is felnevelnem, és pár hónap alatt kézhez szokott. :)

Ami hátránya, hogy amikor utána el akartam engedni, nem ment.

Viszont a már felnőtt állatokat nem tudom, hogy lehetne-e. Bár ha sokszor ott vagy a közelében és látja, hogy nem akarod bántani, vagy ha kaját viszel neki, stb, talán valamennyire megszokja a közelséged.

2013. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát csak ugye itt komplett sün család jön össze minden évben... az anyjuktól meg nem venném el egyik kicsit se... Viszont őt meg szerintem se lenne egyszerű megszelidíteni, mert már idősebb...
2013. febr. 28. 16:59
 5/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Na igen, elvenni nem javasolt őket. De szerintem ha próbálsz a kicsik közelében minél több időt tölteni, egy idő után megszoknak és szelídebbek lesznek.

Jobb ötletem nem nagyon van, bocsi. :D

2013. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2013. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval nem is szabad tartani, mert védett... na ezt nem tudtam. Akkor marad a jelenlegi helyzet mindenképp :)
2013. márc. 3. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes tőled, hogy így vigyázol rájuk. Tulajdonképpen te is részt veszel abban, hogy fennmaradjon a fajta, gondolj bele, jól érzik magukat nálad, szaporodnak, biztonságban vannak. :)
2013. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a sünik nem túl okosak, úgyhogy nem hinném.
2013. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tényleg nagyon aranyos. Ha a szó szoros értelme szerinti megszelidítesre gondolsz, emlekezz a farkasra. Az övé 10000 évig tartott, hogy ne vadallatkent kelljen emlegetni. De biztosan elerhetsz annyit, hogy annyira azért ne féljen tőled.
2013. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!