Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hol érdemes tanulni azért,...

Hol érdemes tanulni azért, hogy később állatkertben dolgozhassak mint állatkerti állatgondozó? Egyetem, fősuli, tanfolyamok, OKJ-s képzés is jó lenne, csak nem tudom mit és hol érdemes.

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

OKJ-képzés véleményem szerint kidobott pénz. Nagyon nehéz elhelyezkedni állatgondozóként a túljelentkezés és a ritkán felszabaduló helyek miatt. A törpök élete, akarom mondani az állatgondozók élete nem csak játék és mese. Minimálbérért kihasználják az elkötelezettséged és állatszereteted, ráadásul az alap, hogy többre nézik az állatot mint az embert.

Ha állatgondozó szeretnél lenni, akkor előtte vállalj valahol önkéntes melót, ahol szó szerint a kakit, az elhullott dögöket kell szedned naphosszat, illetve több tucat éhes szájat kell etetned. Erre nagyon jó hely egy fácántelep. Lehet az ott eltöltött idő megváltoztatja az elképzelésedet.


Nem is inkább iskola kell ehhez a szakmához, hanem rátermettség, elhivatottság, jó állóképesség és egy plusz, amit nem lehet körbe írni.

Ehhez egyetemet vagy fősulit végezni kidobott pénz lenne. De ha mégis akarod, akkor vadgazda mérnök képzés amit ajánlok. (Tapasztalat)

2013. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Én is a vadgazda mérnökit néztem, de a szakleírásban azt láttam, hogy ugye a nevéből kifolyólag is inkább vadászathoz áll közelebb, meg olyan dolgokhoz, ami eléggé messze áll az állatgondozástól...

Te ezzel a végzettséggel hol dolgozol?

2013. febr. 25. 13:58
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
az állatkertben majdnem minden gondozónak van valamilyen diplomája. Állattenyésztési, vadgazda, természetvédelmi mérnöki.
2013. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom! De ezeket konkrétan hol érdemes tanulni?

Jó lenne tudni, hogy ha elvégzek egy természetvédelmi mérnöki szakot pl. valamelyik egyetemen, akkor biztosra lenne vele állatkertben állásom? különben eléggé elpazarolt idő lenne, lehet többet érne simán az önkénteskedés..?

2013. febr. 25. 14:06
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem biztos, hogy a végzettség elég lenne. Most nemrégiben hirdetett a Budapesti Állatkert ilyen állást. A feltételek voltak: Hasonló területen szerzett több éves tapasztalat, és társalgási szintű angol nyelvtudás.

Én is szerettem volna pályázni, de hiába rendelkezem agrármérnöki diplomával és nyelvtudással, mert nincs ilyen munkatapasztalatom.

Szerintem akkor lehetne ott keresnivalód, ha a főiskola vagy egyetem alatt megpróbálnál önkéntesként tapasztalatot szerezni vmelyik állatkertben, vadasparkban vagy esetleg állatmenhelyen. De még így sem 100%. Kevés a hely.

2013. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát már az is jó hír, hogy hirdetnek ilyen állást, mert én úgy hallottam, hogy "kihalásos" alapon működik ez az egész, szóval nincsen semmi hely.
2013. febr. 25. 17:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gödöllőn elég magas színvonalon oktatják mindkét szakot.

Természetvédelmi diplomával nincs garantálva a hely, annál jobb a vadgazda képzés.

Természetvédelmi szakon nem jutsz fele annyi gyakorlathoz sem (sőt abszolút nem) amikor az állatokkal bánhatsz (Van tapasztalatom mindkét szakból).

Viszont ha vadgazdára alapozol és elvégzed (nem tudom fiú vagy-e vagy lány) de nem jön be az állatgondozói álom, lányként sajnos keserves lesz elhelyezkedned a szakmával (de még fiúként is nehéz)

2013. febr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, ráadásul nagyon alacsony is, szóval nagyobb állatokkal nem is hiszem, hogy elbírnék, de állatkertben ugye kisebbek is vannak... Bár minden álmom, hogy tigrist, vagy oroszlánt gondozhassak, de hát úgy látom eléggé lehetetlen...
2013. febr. 25. 19:04
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én bemennék az állatkertbe érdeklődni…
2013. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
""Ehhez egyetemet vagy fősulit végezni kidobott pénz lenne.""" igen az lenne de mégis az kell hozzá állatkertnél érdeklődtem és felsőfokú főiskolával vesznek fel csak állatkerti állat gondozónak amit nem értek hogy minek ahhoz fő suli h a ürüléket lapátold és takaríts nagy részt..
2014. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!