Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Támadnak? Mit lehet tenni?...

Támadnak? Mit lehet tenni? Hogy kerüljem el a támadást?

Figyelt kérdés
Kutyámmal szoktam járni erdős helyeken, réten, ilyen helyeken és arra lennék kíváncsi, hogy mi a teendő ha pl. vaddisznóval, őzzel, rókával találkozunk! Úgy tudom, hogy alap esetben elkerülik az embert, de őzzel már többször találkoztunk... Illetve az egyik helyen szürke marhákat szoktak legeltetni. Ők bántanak? Lehet hülyeség, de én tartok tőlük.
2013. febr. 28. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
az őz nem , a róka fél, a vaddisznó meg csak akkor ha kicsinyei vannak (jó esetben) szürke marha se szerintem
2013. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az őz félénk állat, az ha meglát, vagy szembe kerül veletek, általában hamar elmenekül. Csak arra vigyázz hogy a kutyád nehogy utána menjen. a róka is inkább kerüli a bajt. A vaddisznó már másabb, ő nem fél. Ha úgy érzi veszélyben van, akkor simán neked mehet. Főleg a koca, az az igazán veszélyes. A szürkemarha békés állat, nem bántanak. Ne félj tőlük, nekem is van 3 szürkém, de absolut kis békések.
2013. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És ha mégis szembetalálkozunk egy vaddisznóval?


Volt már rá példa, hogy a kutyám az őz után szaladt :S


Na meg ha veszett a róka?


Meg úgy hallottam, hogy ha pl. a lányok menseselnek, akkor kerülni kell az ilyen helyeket a szarvasok miatt...


A szürkemarháktól igyekszem nem félni :) Köszi!

2013. febr. 28. 22:31
 4/12 anonim válasza:
100%
aztán vigyázz, nehogy úgy járj mint zrínyi miklós :O
2013. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 yaq12wsx válasza:
100%

...az őzek a szaporodási időben veszélyesek lehetnek, de ha nem próbálsz meg egy bakkal szemkontaktust felvenni és utána kaparni hátrafelé a lábaddal és futni felé, nem hiszem, hogy bántana...(ellenben ő min 40km/h-val tud futni és azzal a tömeggel nagy mozgási energiát képvisel...)

...a vaddisznóval más a szitu... mármint az ő mozgási energiája is lehet nagy, sőt... ebben van a baj... ellenben, ha kutya van nálad kb 55%-ra teszem, hogy nem te leszel az cél... a kutya úgyis gyors... a fennmaradó 45%-ban pedig meg megbosszul... én egyébként heti rendszerességgel járom az erdőt, kutyákkal... őzet már láttam olyan közelről elrohanni, hogy majdnem a lábamra lépett... jobban félt mint én az ziher... ha a kutya utána szalad általában az a baj, hogy nem jön időben vissza, elvész... szélsőséges esetben egy kifejlett bak felveheti vele a harcot, de én még nem hallottam ilyet budapesti környezetben.... (nem tudom merre sétáltok)

2013. márc. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
azért figyel a vérnyulakra!!!
2013. márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Ezek közül a szürke marhától kell leginkább tartani. És ez nem vicc. Kerüld el őket, kutyával meg pláne. Velünk előfordult már, hogy találkoztunk egy csorda szarvasmarhával és ha nincs ott a villanypásztor elég gázos is lehetett volna a szitu. Pedig ezek nem is szürkék voltak, hanem egy kevésbbé szilaj fajta.
2013. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha most találkozol vaddisznóval az baj mert előfordulhat hogy már megellett és védi a kicsinyét és a kutyádat széttépheti de az is előfordulhat hogy elszalad a koca és otthadja a kis malacot és az elpusztul.Az őzektől nefélj mert ők jobban félnek tőled mintt te tőlük.Ha a kutyádban van 1 kis vadászösztön akkor úgyis visszajön.Az enyém egy vadászkutya ésha véletlenül meghallom hogy üldöz valamit akkor magas hangon elkezd ugatni.De ráse figyelek megyek tovább.Deha mély hangon ugat akkor az azt jelenti hogy VADDISZNÓ.Akkor érdemes odamenni.A marhák meg veszélyesek lehetnek de álltalában figyelembe se viszik a kutyákat hacsak nem provokálja őt a kutyád.
2013. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
egyedül a magyar szürkétől kell tartanod ezek közül, vagy a vaddisznó kocától ha épp malacai vannak. ha egyikük is támad, akkor futni nincs értelme, ha a kutyád beugrik közétek és van annyi lélekjelenléted, hogy nem a kutya miatt aggódsz hanem magad miatt, akkor amíg a kutyával foglalkozik megpróbálhatsz meglépni valahogy...
2013. márc. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

A szürkétől és a disznótól félj! A szürke marha igenis veszélyes állat és megtámadhat főleg ha borjaik vannak illetve amúgy is nem nagyon tűrik az idegeneket csak azt akit ismernek, de borjúval még azt sem ezért is alkalmazzák náluk a ridegtartást

a disznók általában kondában vannak ők is főleg malaccal veszélyesek de ha kutyád közéjük ront és netán az egyiket sikerül megmarnia a ott a többi illetve egy disznó is simán képes megpocsékolni egy kutyát

ezért nem értem az olyan vadászatot ahol egy-két vagy 3 kutyával mennek disznóra aztán meg viszik szegénykéket állatdokihoz jobb esetben, hogy varja már össze az oldalát mellkasát, kezdjen valamit a leszakadt fülével stb...

2013. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!