Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen vadáklattal találkoztál...

Milyen vadáklattal találkoztál már Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem vadászként csak mondjuk túrázóként. Természetesen nem állatkertre gondolok. Hogyan láttad meg?
2013. ápr. 21. 15:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A pók számít? Huuuuu!
2013. ápr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk emlősök, hüllők. Én róka, kígyó, nyúl, őz, gyík :D
2013. ápr. 21. 15:21
 3/18 anonim válasza:
Láttam egyszer egy döglött rókát az út szélén.
2013. ápr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

Rengeteget járok az erdőben cserkészként, sokféle állatot láttam már.


Kisebbek közül ami extra az a szalamandra, lábatlan gyík, különböző ragadozó madarak voltak, meg nagyon gyakori a nyúl, a fácán, és a különböző énekesmadarak.


A Kis-Balaton környékén (pl. Kányavári-sziget) rengeteg, sokszor ritka vizimadárral lehet találkozni, egyszer érdemes megnézni, ha érdekel.


Erdei nagyvadak közül eddig őzzel, szarvassal, vaddisznóval, illetve két alkalommal muflonnal is találkoztam.


Alapvetően, és ez főleg a nagyvadakra és a madarakra igaz, akkor találkozhatsz velük, ha kevésbé sűrűn járt terepen egyedül, legfeljebb 1-2 társsal, de nagyon csöndben közlekedsz.


Miért érdekel egyébként?

2013. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A KIskunsági Nemzeti Park területén lakunk.Őzek minden este lejönnek majdnem a házunkig,itt isznak a Dunavölgyi Csatornából.

Ma a faluban egy gyönyörű sikló csúszott el előttünk.Van a kertünkben is.Laknak még a portánkon denevérek,fecskék,békák,meg egy sünike.

A kertbe gyakran leszáll egy gólya.

2013. ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A szalamandráért irigylem négyeskét, olyat én is szívesen látnék.


Amivel szemtől szembe találkoztam:

* vörös hasú unka - 1 évig lakott a tavunkban.

* vízisikló - őt a macska találta meg, egy ideig hűsölt a tóban aztán tovább állt.

* mocsári teknős - az utcán mászkált, valószínűleg a közeli tóból jött.

* őz. külvárosban, de már lakott területen, átment a vasúti síneken. azóta sem jöttem rá mit kereshetett ott.

* denevérek

* madarak közül: őszapó, rozsdafarkú, zöldike, vörösbegy, bár az utóbbit puzzle formátumban hála a környékbeli macskáknak.


Alföldön lakok, nagyvárosban. Túl sok érdekes jószág nem jár errefelé sajnos.

2013. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Ja,tavaly mocsári teknős is volt.Az úton totyogott.Én felvettem és elvittem a csatornához.A pár méteres út alatt rám pisilt vagy egy litert :)
2013. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Róka - A mátrai kertünkbe jött be, néha megeszi az eldobott húst, de 10m-nél közelebb nem nagyon mer jönni.


Vaddisznó - Hasonlóan a Mátrában. Sötétedés környékén egy sáros résznél láttunk kettőt, de kb 30m volt köztünk.


Gyík, sikló, teknős - Kisebb koromban nagyon szerettem a hüllőket és nagyon sokat találtam/fogtam.


Őz - Úton megállt az autó előtt.


Különböző "vadmadarak".


A Balatonban élő halak vadállatnak számítanak?


Ja és az Anyós - Néha a saját otthonomban találom és nehéz elkergetni.

2013. ápr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

engedéllyel tartottunk egerészölyvet, szóval azt testközelből ismerem.

szintén engedéllyel neveltünk fel nem is egy őzet és szarvast is.

továbbá engedéllyel neveltünk/kezeltünk sérült mocsári teknősöket.

(ismerősünk a természetvédőknél illetve erdészetnél dolgozott amíg meg nem halt szegény)


egy állatorvos ismerősnél egy örök életére lesérült füles bagoly lakott, illetve egy gyöngybagoly volt nála lábadozóban közel 2 évig (eléggé leamortizálta egy autó...) szóval őket is láttam testközelből és tapiztam is :)


amit még láttam:

vaddisznó, őz, szarvas, lábatlan gyík, foltos szalamandra (táborban láttuk...életem egyik legszebb állatos élménye volt mert ritka élmény az ilyen :)), zöld és barna varangy, őszapó, vörösbegy, füsti fecske, fehér és fekete gólya, vetési és dolmányos és kormos varjú, barázdabillegető, cinke fajok, csuszka, nagy fakopáncs, nyaktekercs, vörös róka, gyík félék, vízi sikló, csörgő kígyó, keresztes vipera (táborban találtunk az erdőben egy fiatal példányt), sün, denevérek (padláson laknak)...


a rovarokat inkább nem sorolnám fel :D


amit csak hallottam az az aranysakál...nem szívesen találkoznék egyel testközelből :)


igazából ezek jutottak hirtelen eszembe. mamám tanyán lakik szóval van lehetőségem megfigyelni az állatokat illetve voltam természetvédő táborban és sok felé sétálok párommal a mecsekoldalban meg anyuékkal is sok helyen voltam és osztálykirándulásokon is ha lehetőségem volt akkor egyedül elmentem a közeli erdőkbe körül nézni :)

2013. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 tyrex válasza:
van még RÁKOSI VIPERÁNK is ha jól tudom ez Magyarország egyetlen mérges kígyója. a Tokaji hegy környékén él ha ezt is jól tudom
2013. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!