Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kullancs a kutyámba! Frontline...

Biberon kérdése:

Kullancs a kutyámba! Frontline használok írjatok! Tapasztalatokat szeretnék kérni! Mit tegyek? Fontos!

Figyelt kérdés

A kutyámba (6 hónapos "szobakutya) ma reggel kullancsot találtam. Annyit kell róla tudni , hogy border terrier keverék (közép hosszú sűrű szőre van)és lakásban tartjuk.

Havonta kezelem le öt és a macskánkat Frontline spray (100ml') kezelem. A legutobbi kezelés április 18.-án volt. A kérdésem az lenne hogy ennyit nem ér a spray , mert az olvastam hogy megöli a kullancsokat de ezt csak úgy tudtuk kiszedni , hogy sajnos beleszakadt a feje. Őszintén megmondom féltem a kutyámat s a családomat mert mi van ha a szőrén meg tapad vagy a kutyából átmászik az emberre.

A kullancsot nagyon nehezen tudtuk kiszedni belőle szerintem nem szívta meg magát annyira de nem igazán értek hozzá. Séta elött fújjam le valamilyen kullancsriasztóval?!

Ti mit ajánlatok ami HATÁSOS?! Spot on mikor kezelhetem?!

Félek hogy a kutyám elkapott valamit,mire kell figyelni?

Segitségeteket előre is köszönöm!



2013. ápr. 25. 05:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kiltix nyakörv a legjobb,ha sétálni viszem akkor az ultrahangos riasztót /skudo/ is ráteszem.
2013. ápr. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, de ha nem bánod lenne egy olyan kérdésem , hogy te ez mellett azért a frontlinet vagy valamilyen spot on-t érdemes használni?
2013. ápr. 25. 07:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges,egy kicsit már soknak érzem ha még azt is teszel rá és nem is olcsó.A kiltix 5 ezer körül van,de 6-7 hónapig hatásos,az ultrahangos kütyü is 4-5 ezer.
2013. ápr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az énkutyusomon is volt kullancs, ráadásul fertőzött, ha idejében jön a doki és kap 2oltást akkor meggyógyul a kutyus. Ezután szereztem be én egy ultrahangos kullancsriasztót.!ezer forint és 1évig használható.Állandóan rajta van a kutyus nyakörvén, és azóta nem találtunk benne kullancsot pedig tavasztól-őszig kinti kutya. Úgyhogy ezt nagyon ajánlom, és mivel benti kutyusod van, így téyleg elég csak akkor feltenni ha kimentek vele.
2013. ápr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jah, és ha látod a kutyuson hogy bágyadt, és nem nagyon akar enni, esetleg ha a hőmérsékletét is megméred és magasabb akkor azonnal doki!Akkor még menthető a kutyus, de ha vársz pár órát akkor már nem biztos.
2013. ápr. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gizmoka23 válasza:
Mivel félig hosszú szőrű a kutyát nem ajánlom a nyakörvet, cseppet használj. Rövid szőrű kutyáknak jó a nyakörv. Nekünk a Kiltix nyakörv nem vált be,(pedig rövid szőrű a kutyám) egy évig működött, azután nem, és sajnos a Foresto nyakörv sem vált be, amit annyira dícsérnek. Attól is függ, hogy milyen helyen laksz, mennyire fertőzött a környék. A kullancs riasztó semmit nem rér! Felesleges pénzkidobás, max ha mellette be van cseppentve a kutya, vagy nyakörv is van mellette. Amit nagyon dícsérnek a Celtifect csepp, ez működik nekünk is. Mi nagyon fertőzött környéken lakunk, rengeteg kutyus elpusztult tavaly Babesia miatt:( Repellens hatása van, tehát nem is mászik rá a kullancs, így nem fordulhat elő, hogy hazaviszed a kutyán a kullancsot és ez nem csak 28 napig használ, ez tényleg véd egy hónapig kullancs és bolha ellen! Mindenképp olyan cseppet válassz, aminek repellens hatása van! Különben rámászik a kullancs.
2013. ápr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintunk az ultrahangos semmit sem ér sőt...Ez sajnos saját tapasztalat.

Mi is beleugrottunk, de az eredmény siralmas volt.

Több kutyán is próbáltuk, de több kullancsot gyűjtöttünk be, mint egyébként.


A bio cuccokat sem javasolnám, mert méregdrágák, és csak szemfényvesztés az egész...


Ha megbízható cuccot akarsz vegyél FrontLine-t.


DE!!!! A spray csak írtószer és nem szívódik fel, tehát tartós védelmet nem nyújt ! Gondolom erről nem tájékoztattak...

Használj FrontLine cseppet a nyakra.


Mi többször is konzultáltunk több állatorvossal, és az ő tapasztalataik is a FrontLine mellett szólnak.


Figyelj oda, mivel a kutyáé nem jó a cicára. Sőt tilos a cicára cseppenteni a kutya cseppeket.


Ugyan sok ellenérv van a FrontLine cseppekkel kapcsolatban, hogy idegméreg stb..., de még mindíg a legütősebb szer, és a méreganyag olyan kismértékű, hogy attól "kutyabaja" sem lesz a kutyának.

Ez a kis méreg még mindíg elfogadhatóbb, mint eltemetni egy kullancs miatt a kedvencünket...

2013. máj. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!