Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A kutyám este összeszedett...

A kutyám este összeszedett egy sünt. Úgy döntöttem holnap este elengedem, mert szeretném megmutatni a gyerkőcöknek is holnap. Addig mit adjak neki? Az almát szereti? Eszik fogságban?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 00:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Gyerekkoromban apam allandoan sünöket vitt haza "megmutatni". Halalosan szomoru voltam, amiert nem tarthattam meg öket!

Vidd a gyereket allatkertbe inkabb.

2013. máj. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
vízet,száraz kutyatápot vagy macskatápot,de a legjobb ha elengeded a kertben
2013. máj. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
bizonyára tudod de azért szólok: a sünöktől (és itt most nem a rendőrökre gondolok) rengeteg nyavalyád lehet! lehetőleg ne nagyon fogdosd a srácaid meg még annyira se!
2013. máj. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig "hozott" apám, én is meg akartam tartani kicsiként, de azért túléltem, hogy el kellett engedni. Jobb, mintha nem hozta volna. :)

Mi nem nagyon fogtuk meg, csak néztem. Ha jól emlékszem gilisztát adtunk neki és csendben figyeltük.


Úgy tudom tejet a közhittel ellentétben NEM kaphat és valóban mindenféle betegséget terjeszt sajnos az a kis aranyos állatka. Szóval azért megfontolandó, hogy kibírnák-e a gyerekek, hogy csak nézhetik, ha esetleg nem, akkor inkább engedd el a sünt, majd sikerült találni pár év múlva is.


Szerintem eszik almát is és a macskatápról már én is hallottam, hogy állítólag nagyon szeretik. Ha este elengeded akkor kibírja ezekkel.

Lehetőleg olyan helyen engedd el, ahol a kutya nem fér újra hozzá, mert mindketten megsérülhetnek.

2013. máj. 8. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Almát csak a mesében...

A kutyatáp jó, de ha el tudod különíteni kertes ház udvarában egy napig talál magának is kaját. Aztán engedd el szépen, hasznos állat a süni.

2013. máj. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Első te nagyon h*lye vagy, a többieknek köszönöm a választ!
2013. máj. 8. 11:02
 7/19 anonim ***** válasza:
Jobb, ha nem adsz neki semmit. A természetben egyszer hopp, máskor kopp. Egy napi koplalást minden további nélkül kibír. De ha mmindenképpen etetni akarod, almát, tejet semmi esetre se adj neki. Szedhetsz férgeket, pondrókat, gilisztát, esetleg csigát, bár abból nem mindegyik fajtát szereti.
2013. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy én is az almát írtam, azért bátorkodtam javasolni, mert egyszer régen még gyűjtöttem ilyen "csodálatos állatvilág"-szerű kártyákat és megvolt a házi sün is és az egyik képen éppen almát evett.

Pedig nem gagyi műfotók voltak, hanem a természetben fényképezték le őket.

Amúgy az alma miért nem jó neki? (Elnézést, hogy a kérdés alatt kérdezek.)

2013. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A sün, bár a neve szerint disznó, nem mindenevő, hanem ragadozó. Ennek megfelelően a tápláléka többnyire rovar, féreg, lárva, esetleg némi hús, amit időnként lenyomat egy kis gyümölccsel, amiből a folyadékpótlást oldja meg. Az a tévhit, hogy szereti az almát, abból ered, hogy időnként, amikor az almafa alatt sertepertél, a hátára esik egy alma, amit aztán a rövid virgácsaival nemigen tud levakarni, és kénytelen a nem kívánt teherrel közlekedni egy darabig, amíg le nem eszi róla a fene. Almaérés idején többször láttak ilyet eleink, és ez (tévesen)úgy maradt meg bennük, hogy a sün hazaszállítja az almát a kölyköknek.
2013. máj. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Elsö, vagyok, en ugy erzem, hogy jobb lett volna a sünnek es nekem is, ha apam nem hozta volna haza...

Lehülyezni egy embert, aki megossza veled gyermekkora egyik szomoru elmenyet, nem szep dolog!

En akkor 3-4-5 eves voltam, en akkor ugy ereztem, most 42 eves vagyok, termeszetesen ma mar maskepp latom a dolgot.

En egy GYERMEK nezöpontjabol mutattam meg neked a dolgot.

A sün nezöpontjarol meg nem is beszeltünk, de elmondom, hogy a sünnek ez egy borzaszto stressz es felelemmel, ijedtseggel jar.

A sün is erzö, gerinces, emlös elöleny, te meg allatkinzo vagy. Erröl ennyit. Ja, es a nekem adott valaszod nem vall tul magas ertelmi szintre,

2013. máj. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!