Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kaptam egy verebet, mit tegyek?

Kaptam egy verebet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A viharban találtam egy pici verebet,aminek a szárnyán a tollak csak most kezdenek megerősödni. Nem akarom elengedni,mert max 1 métert tud repülni. Mivel etessem? vajon még az anyja kéne etesse a nyálával összekevert kajával? A kalitkában meg fog-e halni a magánytól,vagy a bezártságtól? mit tegyek,mert csak addig akarom nevelni,amig nem tanul meg repülni,aztén elengedném...

2013. máj. 23. 15:58
 1/4 anonim válasza:

Itasd rengeteget!

Tubiflex pl. jó lenne. Akvarista boltból

2013. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de hogy itassam?magától nem akar
2013. máj. 23. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:

tegyél neki tálkába vizet, iszik majd csak lehet, hogy nagyon fél.

Állatkereskedésbe menj el, mondd el, hogy mi a helyzet, és ajánljanak neked olyan ételt, amit megeszik egy verébfióka. nem lenne egy utolsó dolog, hogy mielőtt elmész neki kaját venni, neten elolvasd, hogy mit eszik egy veréb fióka.

amúgy foghatsz neki bogarakat is,legyet, szúnyogot, lepkét, ezeket tedd kevéske vízbe, és nyomkodd szét, hogy pépes legyen. eléggé undorító, de szerintem ez jó lehet.

Mi régen ugyan ilyen körélmények között egy rigó fiókát fogtunk be, ő sem tudott repülni, meg semmi, és ő se evett/ivott, mert nagyon félt, de amikor azt hitte, hogy nem látjuk, akkor evett. Mi amúgy hamar elengedtük, pár nap után, mert próbálgattuk, hogy tud-e repülni, és egyszer végre amikor kivettük, és kinyitottuk a tenyerünket, akkor nem csak lepottyant(nem magasról, föld közelben csináltuk direkt, hogy ne essen nagyot, ha esés van) hanem elrepült:) igaz, nem ment messzire, kb 10-20 métert repült, aztán leült pihenni, de utána néztük, hogy elröppent.

2013. máj. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tedd ki a lakásból olyan helyre ahol biztonságban van mert ha közelben vannak a szülei a srását,csipogását meghallják és etei fogják . a vízbe meg nyomd bele a csőrét mert akkor tudni fogja hol a víz vagy ha nem válik be cseppentővel adj neki vizet pl: kimosott szemcseppentő a kajával meg egyet értek az előző válaszolóval
2013. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!