Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Melyik róka jön 2 m közel az...

Melyik róka jön 2 m közel az emberhez?

Figyelt kérdés

Melyik róka jön 2 m közel az emberhez?

Gyomláltam a kertet zörgést hallottam és hátranéztem ott volt a róka 2 m-re tőlem. Lassan odamentem a gyerekekhez a kisfiamat felkaptam a lányomnak meg mondtam, hogy fussunk be. (Úgy tudom, hogy a veszett róka jön közel az emberhez és támad is)


2013. máj. 24. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia!


Nagyon jól tetted, hogy bevitted a gyerekeket! Lehet, hogy veszett volt, vagy esetleg egy kézzel nevelt. Sajnos egyre többen tartanak rókát otthon :(.

2013. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindenképp jól cselekedtél, azonban sajnos már nem lehetünk biztosak abban, hogy a szelíd rókák veszettek e vagy sem. Annyira urbanizálódott ez a faj, hogy ez az ismérvük már nem 100%-os. Találkoztam olyan rókával, aki nem veszett de mégis bement a házikóban, ahol éppen aludtak és elcsent egy bőr nadrágszíjat.

Annyira jól sikerültek a veszettség elleni immunizációs programok, hogy hazánkban szerencsére alig van jelen a veszettség.

2013. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Így van, ma már gyakorlatilag nincsenek veszett rókák Magyarországon (kutyák sem). Nem félnek az embertől, mert hozzá vannak szokva. Talán még kaját is remélnek tőle, ha megszokták, hogy adnak nekik. De nem kell tőlük félni soha nem fognak megtámadni. A csecsemőkkel lehet esetleg probléma, de a nagyobb gyerekekkel már nem.
2013. máj. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nincs veszettség, sajnos nem igaz. Én a nyugati országrészben, a Vértesben találkoztam veszett rókával, állatorvos ismerősöm szerint pedig az Alföld déli, délkeleti részein meglepően gyakori kutyák, macskák, rókák, még lovak között is, mert oda átjárnak Romániából a veszett rókák, patkányok, denevérek.

Nagyon jól tetted, hogy odébb mentetek. Tanulják meg a gyereket, hogy a szelíd vadállat MINDIG veszélyes. Lehet, hogy tényleg csak pofátlanul urbanizált volt, de a tűzzel nem játszunk.

2013. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A Vértesben volt a nyakában egy tábla, hogy "veszett vagyok"?
2013. máj. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
:) Nem volt tábla a nyakában, de a boltban, buszon, erdei turistapihenőhelyeken stb. mindenhol nagy vörös plakátok hirdették, hogy figyelem, veszett róka kószál a környéken, odamegy a tábortüzekhez, NE simogassa senki. Tényleg simán bekolbászolt az emberek közé, és hiába toppogtunk, kurjongattunk, integettünk neki, semmi félelmet nem mutatott.
2013. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
amelyik bátor, ez nem logokus?
2013. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ez biztos hogy nem Vuk mert az utálja az embereket
2013. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos (vagy nem sajnos :) ) már nem érvényes az az örök megállapítás, hogy szelíd róka = veszett rókával.

De jobb félni mint megijedni.

2013. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A veszett. Ha közel jön hozzád, ott baj van.

A róka kártékony vad -dúvad, igy irtják és fokozottan vadásszák, tehát fél az embertől normális esetben.

A kaja is vonzhatja, de inkább tartasd magadat távol iylen rókáktól. :D

Azonban a kisróka kiváncsi, ha nincs ott az anya. Mekkora volt?

2013. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!