Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit eszik a szalamandra?

Mit eszik a szalamandra?

Figyelt kérdés

Kerestem Wikipédián,de nem említi. Kiváncsi vagyok.

A többit jól tudom? katica:tetvek vadnyúl:zöldség félék mókus:makk,toboz hiúz:hús őz:fakéreg stb lepke:??


2013. jún. 2. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha szalamandrát szeretnél házi kedvencként tartani, érdemes néhány dolgot figyelembe venned. Az élelem által biztosítanod kell számára a szükséges tápanyagokat. Ha kedvenced egy vízi szalamandra, akkor táplálhatod rákfélékkel vagy vízi bolhákkal. Ha szárazföldi szalamandra, különböző rovarfajokkal kínálhatod. Ugyanakkor a legközelebbi kisállatkereskedésben vásárolhatsz szalamandra tápot, esetleg magad is tenyészthetsz számukra rovarokat. Mindenképpen élő rovarokkal tápláld! A férgek magas tápanyag tartalommal rendelkeznek, így a gyűrűsférgek és a fekete férgek ideális szalamandra tápláléknak számítanak. Ha kedvenced a téli időszakban nem hibernál, akkor táplálék-kiegészítőket kell biztosítanod számára, hogy elviselje az alacsony hőmérsékletet. A szalamandra csupán heti egy-két alkalommal táplálkozik, így nem kell különösebben aggódnod a táplálkozási szokásai miatt, mégis jó, ha tisztában vagy velük, mielőtt hazavinnéd.


Függetlenül attól, hogy házikedvencként tartod, esetleg megpillantasz egy vadon élő példányt, a szalamandra egy nagyon érdekes élőlény. Sokan az állatok szerelmesei közül, buzgón tanulmányozzák őket, hogy minél több információk gyűjtsenek róluk. Bár így is sok érdekes dolgot tudunk róluk, beleértve azt is, hogy mivel táplálkoznak és, hogy végtagjaik újranövekednek, bizonyára rengeteg aspektus vár még felfedezésre.

2013. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jól bizony!!!!!!
2013. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

A vadnyúlhoz inkább azt írd, hogy lágyszárú növények, mert a zöldségféléken kívül mást is eszik.

Mókus: főleg magvak, de bogarakat és madártojást is eszik.

Az őzek a fakérget csak lehántják, területmegjelölés, vagy más okokból, de nem eszik. Fás szárú növények leveleit eszi leginkább.

A lepkék jelentős része nektárt szív, de van, ami kifejezetten ürüléken és rohadt gyümölcsökön táplálkozik és van, ami egyáltalán nem is táplálkozik kifejlett korában.

A szalamandra pedig, ahogy az első is leírta, rovarokat. A katica meg a hiúz stimmel.

2013. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és az infót!Ment a zöldkéz! Egyébként csak kíváncsi voltam a szalamandrára.
2013. jún. 2. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!