Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Feketerigó fiókát találtam!...

Feketerigó fiókát találtam! SOS. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Találtam a szabadban egy kicsi feketerigó fiókát.Nem hiszem hogy önszántából hagyta el a fészket, mert még farktolla sincs és még a lábán is alig tud megállni!Most ha éhes csipogással és tátogással jelzi az éhségét.Vizett és gilisztát adok neki.A lisztkukacot nem eszi.Esetleg még mit adjak neki enni?egy napja van nálunk!!Tapasztalat???
2013. jún. 2. 14:59
 1/6 anonim válasza:
2013. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül éhes, csupán a szüleit hívja, de mivel ti a közelében vagytok, azok nem tudnak érte jönni. Egyszerű, ha biztonságos helyre teszitek, egy alacsonyabb bokor, sűrűjébe, hogy a macskák és effélék ne, de a szülei igen, találják meg őt.
2013. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A glliszta a legjobb. Vigyázni kell nehogy megfázzon
2013. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem kell neki valami vitamin???
2013. jún. 2. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Az anya rigó se ad vitamint neki, abban leli a vitaminokat mint pl kukac, giliszta, féreg, magvak, bogyók..
2013. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a fióka nem árva, nem kellett volna megmenteni, a rigók még nem tudnak repülni, amikor elhagyják a fészket.

De ha már megfogtad, tedd egy használaton kívüli kalitkába és akaszd fel a fára, macska ne férhessen hozzá. A kérő hangja alapján megkeresik a szülők és etetni fogják. Néhány nap múlva elengedheted, ha már kinőttek az evezőtollai.

2013. jún. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!