Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Melyik napszakban a legjellemz...

Melyik napszakban a legjellemzőbbek a vadak az erdőben? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Egy ideje tervezem, hogy reggelente eljárok sétálni. Ma 8-kor indultam el a közeli erdőbe, de ahogy kicsit beljebb értem, csörtetést, zörgést hallottam és nagyon megijedtem. Inkább visszafordultam, pedig szeretek sétálni, de félek a vadállatoktól. Régebben késő délután jártam, de ugye akkor most nagyon meleg van. A kérdésem az lenne, hogy lehet, hogy most csak pont kifogtam ezt az állatot, vagy reggel gyakori, hogy így kóborolnak? Köszönöm a választ.
2013. jún. 18. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:

nem láttad a Bambit? :) abban is az volt hogy hajnalban mikor a nap kezd felkellni vitte az őzmama a kisherceget a tisztáshoz...


az állatok leginkább napnyugta végén és hajnalban a legaktivabbak

2013. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kora reggel és sötétedéstől. Van előfordul, hogy valami megzavarja őket és felkerekednek.
2013. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy előttem mondták. Viszont nem kell félni, nem fog neked esni egy sem. Azok jobban félnek az embertől, mint mi őtőlük.

Inkább zajkeltve menj, idő előtt kereket fognak oldani és nem érzik beszorítva magukat.

2013. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egyetlen amitől tarthatsz az a vaddisznó. Eléggé el vannak szaporodva, hozzánk a faluba is bejönnek sötétedés után, ráadásul most ugye a malacokkal jönnek a kocák.


Amúgy sötétedés után aktívak, de az erdő szívében már sötétedéskor is. Tényleg csapjál zajt, hadd hallják, hogy jössz, akkor inkább odébbállnak. A nagy melegben biztosan elvermelik magukat valahová, ilyenkor nappal nem igazán mozognak. Szerintem reggel 8-kor sem vaddisznó volt az, inkább valami más. Sokszor a madarak is úgy randalíroznak, hogy ihaj. :-) Azért azoktól csak nem félsz?

2013. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!