Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szeretnék egy Brachypelma...

Szeretnék egy Brachypelma Smithi-t tartani, a kérdés az, hogy kezdőként milyen korú állatot érdemes venni?

Figyelt kérdés
Erről a fajról olvastam, hogy szelíd és a tartása sem különösen körülményes, azonban én nem egy nagyobb/idősebb példánnyal kezdeném, hanem egy "újszülöttel". Azonban mivel eddig nem tartottam pókot nem akarom a kicsit elpusztítani hozzánemértésem következményei által. Nyílván nagyobb odafigyelést igényel a fiatalkora és evégett sérülékenysége miatt, de érdekelnének a rutinosabbak tapasztalatai. ( a szakzsargont még nem sajátítottam el,így elnézést a pontatlanságokért)
2013. jún. 26. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A Brachypelmák valóban szelídebbek és igénytelenek, de azért egyik madárpók tartása sem mondható igazán nehéznek.


A legfontosabb, ha kicsivel akarod kezdeni hogy ne akard egyből berakni a jól megtervezett végső nagy terráriumába, inkább egy átlátszó műanyag dobozba helyezd el, amit folyamatosan nagyobbra cserélsz ahogy nő az állat.


2-3 naponta kell etetni méretének megfelelő táplálékkal, ez amíg kicsi lehet lisztkukac (vagy ha nagyon kicsi a pók akkor félbevágott lisztkukac)kis tücsök, kis csótány...


Itatni is kell, de az elején elég ha a falra spriccelsz egy kis vizet növénypermetezővel plusz a talaj egy részét is nedvesen tartod a páratartalom miatt. Ez könnyebb, ha a talajnak jó a vízmegtartó képessége (pl kókuszrost, tőzeg..).


A takarítás kb. annyi, hogy kiveszed a kajamaradékot, mert hamar elkezd penészedni.


A vedlésnél érzékenyek igazán ilyenkor békén kell hagyni és már előtte emelni kell a páratartalmat, a jelei : nyílván megnő az utóteste és sötétebb is lesz, visszahúzódóbb, nyugodtabb lesz, és többet iszik, nem fogad el kaját. A vedlés után nagyon érzékenyek ezért az első etetéssel érdemes várni legalább egy hetet.


A terrárium (vagy egyenlőre csak doboz) berendezésénél figyelj a megfelelő talajra és annak mennyisségére, nekem el szokták fogadni a bujkálót, amit kapnak, de ha nem teszel neki és ő akar akkor ásni fog magának. Díszítheted bármivel amit találsz csak arra figyelj, hogy a magas páratartalom miatt ami tud az penészedni fog, szóval ha valami fából készültet szeretnél betenni hozzá akkor előbb lakkozd le (van színtelen matt lakk nem is látszik és nem penészedik semmi). Amíg kicsik én általában műanyag házakat használok (pl lego)


Na még pár szó az elején említett „szelídségről” . Tényleg jó pókot választottál kezdésnek, általában nyugodtabbak és gyengébb a mérgük is, de ez nem azt jelenti, hogy ő akkor majd tűri hogy kézbe vedd, vagy hogy tuti nem fog megmarni soha. Ezt egyikről sem lehet kijelenteni . Azt hogy szelíd arra szokták inkább érteni, hogy ha zargatod akkor az első reakciója valószínűleg a menekülés lesz vagy ha nincs hova akkor szőrrugdosás. de ha ezek után sem hagyod békén akkor megmarhat. Még egy fontos dolog, az hogy te veszel egy Brachypelmát mert az nyugodt, az nem azt jelenti, hogy nem foghatsz ki egy kivételt, amelyik inkább vad és abszolút nem szelíd.


Nem tudom, hogy megtaláltad e már ezeket, de itt még sokat olvashatsz: [link] Itt pedig kereshetsz eladó állatot: [link]


Ha van konkrét kérdésed még akkor jöhet.

2013. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Azt gondoltam, hogy a szelídség az nem azt jelenti, hogy egy ölebnek való állat ez, hisz azon túl, hogy egy vadállat, a pók nem azért kell, hogy mutatványozzanak vele én nem is szeretném kézbe venni, mert nem vonz az a része, sokkal inkább egy olyan állatnak kell, ami azon túl, hogy a szobám dísze lesz, rajta keresztül bepillantást nyerhetek ennek a tökéletes ragadozónak a mindennapjaiba, és ezáltal elmélyíthetem ismereteimet ezekről az általam eddig nem teljesen ismert állatokról. Amit még szeretnék tudni, hogy az eleség állatokból mennyit érdemes betárazni? Csak azért kérdezem, mert nem akarok megvenni túl sokat egyszerre, mivel azok is cseperednek, így túl nagyra nőhetnek és már nem tudom odaadni a kicsi póknak nehogy megsérüljön a viadal közben. Előre is köszönöm a választ :)
2013. jún. 29. 16:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Még a terráriumról annyit, hogy az volt a tervem, hogy már egy berendezett 30x30x30-as terráriumba teszem be a kissem műanyag dobozt, és ugy tartom fenn a páratartalmat és az ideális hőmérsékletet, hogy a nagy terrárium növényzetét és talaját tartom nedvesen, ez a megoldás élhető, vagy inkább csak a kisdobozra koncentráljak. És végül, a világításra egy izzót a terráriumban helyezzek el, vagy kivülről legyen megoldva? Bocsánat a sok kérdésért, de tényleg nem akarok hülyeségeket csinálni.
2013. jún. 29. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Etetés


Ha lisztkukac, akkor veszel egy dobozzal amit beraksz a hűtőbe és vígan elvannak hónapokig. Amíg kicsi ez lenne a legegyszerűbb megoldás és nem lesz tőle baja, nyílván nem olyan jó a tápértéke, mint a tücsköknek, csótányoknak, de nekem nagyon bevált a kicsiknél.


A másik lehetőség, hogy ha közelben találsz olyan boltot vagy tenyésztőt akinek mindig van minden méretben táplálék állata és mindig mész venni neki tízesével. Ebben az esetben igen változatos lehet etetés.


A harmadik ha tenyészted magadnak. ( De ha már biztos, hogy csak egy pókod lesz akkor nem érdemes). A legegyszerűbb a csótányokat. Előnyei: te eteted a kaját, mindig van minden méretben, kéznél van. Hátrány: nem igazán tudok talán, a hely amit foglalnak (kb 1 nagy ikeás doboz)


Még egy elhanyagolható lehetőség a befogás, most nyáron lehet szedni is neki tücsköket, szöcskéket, de ennek megvan a kockázata.


Terrárium


Szerintem teljesen felesleges, de ha már megvetted és szeretnéd berendezni utána pedig nézegetni akkor nyugodtan, beleteheted a kis dobozt de a terrárium ajtaját vedd ki mert nem fog eléggé szellőzni. Az pedig nem elég ha dobozon kívül jók a körülmények mert attól még a pók szomjan hal. Fontos hogy inkább a kis dobozban legyen jó minden, első válaszban írtam, hogy növénypermetezővel párásíts ez nem csak a pára miatt fontos, hanem mert ezt fogja inni.


Az izzó a pókoknak csak a meleg miatt kell ezért jobb és biztonságosabb kívül elhelyezni, de most nem fog kelleni de télen is hőmérővel együtt használd mert ha télen nálatok mondjuk 25 fok vagy afelett van általában a hőm. akkor nem is kell lámpa. Plusz elhagyhatatlan kiegészítője a lámpás fűtésnek az időkapcsoló.


Nekem évek óta működik a legolcsóbb összeválogatás amit kb 2000 ft ból szereztem az auchanban. Az időkapcsoló plusz van ott ilyen csíptetős lámpa amit kis reflektor izzóval használok ez most 9 pókot fűt egyedül de ha lenne még kicsi akkor köré tudnám pakolni őket.


Növények közül eddig nekem csak a scindapsus maradt meg hosszabb ideig. Vedd figyelembe a növényválasztásnál, hogy magas lesz a pára, rossz lesz a szellőzés és kevés lesz a fény.


Nyugodtan kérdezz ha van még valami.

2013. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ (egyenlőre még nem merült fel újabb kérdés de később biztosan fog).
2013. jún. 30. 15:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 3-4 cm-es(testhossz lábak nélkül mérve)korába vettem!
2017. dec. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!