Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért jött ilyen közel hozzánk...

Miért jött ilyen közel hozzánk a süni?

Figyelt kérdés
Még soha életemben nem láttam sünit közelről, és egyik este egyszerűen csak elsétált mellettem a kertben. Még a cica is ott volt, ő is csak nézte. Ott lehet a fészke? Éhes lehet? mit tehetek érte/értük, ha esetleg ott van?
2013. júl. 1. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell érte tenned. Ott van, hát ott van. Ennivalót biztosan talál magának. Elboldogul egymaga, meg is tudja védeni magát szükség esetén. Nem kell keresni a fészkét, békét kell neki hagyni. Örülj, hogy láttad.
2013. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, legjobb ha békén hagyod. Éppen vadászni ment... Ilyenkor rengeteget gyalogol, akár kilométereket is egy este, tehát a fészkére nem lelnétek egy könnyen.

Esznek ők mindenfélét, rovarokat, kukacokat, békát is. És akinél háziállat van, annak a kajájára is rájárnak. Száraz macskakaját is bírják. Ha nagyon gondoskodni szeretnél róluk, akkor pl tegyél azt ki, ha nem sajnálod és a cicád is hagy nekik. Kis lapos tálkába tegyél mindig ki vizet, ezzel sokat segíthetsz rajtuk pl. nagy szárazság idején!!!

Egyébként annyira nem is félősek ezek a sünik, sőt némelyik kifejezetten kíváncsi!!!


És még annyit tehetsz értük, hogy ősszel nem gereblyézed patyolattisztára a kertedet, hanem hagysz kint szélvédett helyen kupac száraz levelet, apró gallyakat. Télire ugyanis el kell ássák magukat, és ha nincs jobb hely, akkor ilyenek alá bújnak, és így vészelik át a telet. Összegömbölyödve, 5 fokra hűlve. De akár süniodút is készíthetsz....!

2013. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, erről én is hallottam már, hogy érdemes tiszta vizet kitenni. Hát van hol elbújniuk nálunk, mert sok növény van, farakás, használaton kívüli tyúkól stb. Köszi a válaszokat.
2013. júl. 3. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!