Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha egy denevért fejbe lőnek...

Ha egy denevért fejbe lőnek úgy, hogy roncsolódik a szája, túlélheti?

Figyelt kérdés

Csak elméleti a kérdés. Hogyan lehet kivitelezni úgy egy denevér lelövését, hogy a szája környéke összeroncsolódjon, de túlélje maga az állat?


Egy novellámhoz kéne a segítség, nem akarok hülyeséget írni. Ha ez így nem megoldható, akkor máshogy oldom meg a denevéres részt.



2013. júl. 19. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
meghal..
2013. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Komolyabban kifejtett választ vártam, nem ilyen semmitmondót.


A denevér kezelve lenne utána. A lényeg, hogy a lövést élje túl.

2013. júl. 19. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Ha egy olyan denevérfajról van szó, mint például ő:

[link]

Akkor szerintem egész egyszerűen elképzelhető, hogy oldalról kap találatot, tehát semmilyen létfontosságú szervet nem érint a lövés, csak az állkapcsát töri el. Így persze a táplálását meg kell oldani, különben elpusztul. Meg helyre kell állítani, amit lehet. Bár csak az írásodon múlik, hogy mennyire sérül meg, szerintem egy novella szintjén nem kell túlaggódni a dolgot.

2013. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pont a sérülés utáni helyreállítás lenne egy fontos tényezője a novellának, ebből indul ki minden. Ezért kell eleve megsérülnie, hogy ez végbemehessen.


Egyébként igen, én is úgy terveztem, hogy oldalról kapja a találatot. Hiszen ha előlről kapná, akkor a golyó nagy valószínűséggel simán átmenne egy ilyen kis állaton, vagy legalább beljebb jutna a testben és túl sok mindent roncsolna szét.

2013. júl. 19. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha épp csak súrolta a golyó kb. (és az is max légpuska volt), és képes rendesen táplálkozni a dene, vagy táplálják, amíg meg nem gyógyul, akkor van rá esély, hogy túlélje.

Egyébként a denevérek nem képesek zsírtartalékot raktározni, így az aktív időszakukban (nem téli álom) folyamatosan, minden nap enniük kell, különben elpusztulnak, így tényleg nem mindegy milyen mértékű a sérülés a száján, mennyire befolyásolja a táplálkozási képességét.


Amúgy nehezen tudom elképzelni hogy pont a száj környéke roncsolódjon szét egy lövéstől, de közben más kárt ne okozzon a lövedék.

2013. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A táplálása meg lesz oldva, azzal nincs semmi gond.


Az, hogy mennyire elképzelhető, hogy csak ez a része sérül meg... nos, ez nem a valóság, hanem egy történet lesz, amiben eleve nem csak földhözragadt dolgokat tervezek. Persze azért szeretnék logikus maradni. Arra mindenképp van esély, hogy így találják el és mivel a történet szempontjából erre van szükség, ez az esély most be is következik :)

2013. júl. 19. 16:30
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
írd sörétessel és még néhány lukat a szárnyába. Amúgy talán egy nagytestű denevérfaj.
2013. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Laktózmentestej ***** válasza:
18%
Hát te aztán tényleg egy nagy Köcsög vagy. Téged kéne fejbe lőni egy kalasnyikovval.
2013. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Javaslom,az óriás korai denevért,ha a történet magyarországon játszódik.Ez a denevér Európa legnagyobb denevére,magyarországon is él/ha a novella magyarországon játszódik/

Főleg rovarokkal táplálkozik,de őszzel tavasszal énekes madarakra is vadászik.

[link]


[link]


Egyébként nem tudok segíteni abban,hogy,hogyan lehet kivitelezni szerintem a denevér a zunhanásba,vagy a nagy dörej okozott stresszbe is könnyen belehalhat, + a lyukas szárny esetén nem tudom,hogyan fog a denevér repülni.

2013. júl. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!