Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit csináljak? 2 rókakölyök...

Gerstenkorn Kelemen kérdése:

Mit csináljak? 2 rókakölyök lakik a szomszéd kertjében.

Figyelt kérdés
Legalább 2 rókakölyök (egyszerre csak ennyit láttam de lehet van több is)él a szomszédban. Anyjukat még sose láttuk és nagyon bátran lopkodják a macskakaját valószínű az éhség miatt ennyire bátrak (pár méterre is megközelítik az embert ha mozdulatlan. Kéne velük csinálni valamit ,mert sok embernek van a környéken csirkéje és ha felnőnek már nem lesz elég nekik a macskakaja. A szomszéd csak nyaraló ezért én kérdezem ezt Tőletek.

#kölyök #róka #árva #rókakölyök
2013. júl. 30. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
El kellene őket szállítani. Egy erdőbe, vagy nem tudom. Valami állatvédőket, vagy ilyesmit kéne fölhívnotok, szerintem legalábbis :-)
2013. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem is hívj fel valami állatvédőket azok elviszik.
2013. júl. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocs de valami konkrétra gondoltam .Esetleg valami telefonszámra ha ez segít , Veszprém megyében lakok. Így tudtok valami közelebbi állatvédőt?
2013. júl. 31. 08:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hivj állatvédőket. Hogy miért? Befogják őket és elszakadnak édesanyjuktól, igy sosem tanulnak meg tisztességes kaját szerezni - vadászni. Tehát ha értesitesz ilyen menhelyeket annak csak az lesz a vége, hogy fogva lesznek tartva, mert maguktól nem fognak boldogulni.

Azt javaslom nagyobb korukban (olyan ősztájt) fogasd be őket élvefogó rókacsapdával és akárhol elengedheted őket emberektől távol. Addig meg senkit nem fognak szerintem zavarni, max. a macskát. A megközelités is csak azért van, mert kiváncsiak, csak kölykök.

Mondom, inkább éljenek szabadon. Őszig anyjuk megtanitja őket egeret fogni.

2013. júl. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban nem lehet őket elszállitani, még erdőbe sem. Gondolj bele. Te vagy a rókaanya és nyakadon van 5 kölyök pl., egy ismeretlen erdőben. Most gyorsan áss egy kotorékot és addig ki tudja mi lesz. El is szakadhatnak egymástól ijedtségükben.
2013. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 emir72 ***** válasza:
100%

Ilyenkor a kölykök egy jelentős része már az anyaállat nélkül él. Tudnak vadászni, de a könnyebben megszerezhető táplálék miatt nincsenek rákényszerítve. Ha ott maradnak még inkább urbanizálódni fognak!

Mielőbb keresd meg a helyileg illetékes vadásztársaságot, vagy a jegyzőt (sajnos teljesen joghézagos a szabályozás - mindkettő gondoskodhat az állatok elszállításáról, de igazából egyiknek sem kötelessége).

Ha velük nem jutsz dűlőre, Veszprém megyében, Sümegen van az általam ismert legprofibb "trapper" :) (és csapdákat is gyártó vállalkozás) keresd meg őt, majd segít egyeztetni a hatóságokkal. Keress rá a neten: (Állatcsapda, Sümeg)

2013. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bajer ***** válasza:
Ott helyben ledöfném őket vasvillával és elkaparnám őket. Kegyetlen vagyok, tudom de már legalább 50 baromfimat ölték meg rókák. Totál kiégtem.
2014. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!