Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Magyarországon lehet legálisan...

Magyarországon lehet legálisan nyestkutyát tartani? Honnét lehet beszerezni? Mivel jár a tartása? És mennyire lehet kézhez szoktatni, mennyire lesz szelíd?

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Sajnos az egész EU-ban engedélyezik a vadászatát, azonban a tartása minth hobbiállat, elég korlátozott. Tartását csak úgy engedélyezik, ha kereskedelmi célra (szőrmekereskedésre) tartod, persze ehhez is engedélyek kellenének, de gondolom te nem erre vagy kíváncsi.

Igazából tarthatsz ilyen állatot, csak meg kell teremtened neki a megfelelő körülményeket. Az igazság ugyebár az, hogy illegális tartani, de simán megveheted kifejezetten nyestkutya tenyésztőktől. Máshol nemigen tudod őket beszerezni. Az állatkertek szooktak olyan eladásokat csinálni, hogy ha egy állatból megnő a szaporulat, eladja hobbiállatnak. Ennek is van esélye, hisz adott már el magánszemélyeknek tigriseket és oroszlánokat is. Persze erre azért nem érdemes várni, hogy túlszaporodás legyen.

A tartása som helyet igényel és fizikai munkát. Ne feledd, hogy ezek vadállatok, így nem nagyon szoktak az emberekhez. Sok hely kell nekik, egy udvaron mondjuk, erős hálóval, és sok berendezéssel. Így az anyagiak sem utolsóak. Igaz nem kell sokszor takarítani őket, mndjuk havonta egyszer, de ez is fizikai munka. A táplálék beszerzése, és a ketrec berendezési tárgyai is sok pénzbe kerülhetnek.

A kézhez szokás a legkönnyebb dolog ezek közül. Csak sok türelem, és idő kell hozzá, meg persze az, hogy az állat még nagyon fiatal legyen, mert a felnőtt egyedek már a vadonhoz szoktak. Úgy, mint a kutyák, ha egész életében a vadonban élt, emberek közelsége nélkül, akkor nehéz kézhez szoktatni.

Remélem tudtam segíteni, ha hasznos volt, akkor légyszi nyomj egy zöld kezet! Sok szerencsét!

2013. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm szépen a választ!

Valóban ilyen dolgokra voltam, vagyok kíváncsi, de azért nem kell azt gondolni, hogy holnap reggeltől nyestkutyát fogok nevelni a kert végében... Nem tartozom azon emberek közé, akik azért tartanának ilyen állatot, mert "jaj, de ccukki!" Csupán mint tények érdekelnek ezek.

2013. aug. 12. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, méghozzá természetvédelmi megfontolásból. Magyarországon nem őshonos, de ha kiszabadul akkor simán elvadulva megél, és kiszorítja, kipusztítja az őshonos fajokat. (hasonlóan mint angliában az amerikai szürke mókus, az őshonos vörös mókust).
2013. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, a mókusok egymás konkurrensei, de a nyestkutya mit tudna kiszorítani? Eddig ahol az eredeti hazáján kívül megtelepedett, tudomásom szerint még nem szorított ki semmit, éppen hogy beilleszkedett új környezetébe, helyet talált benne. Legalábbis ezt olvastam róla.
2013. aug. 13. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyik fő tápláléka a földön fészkelő madarak tojásai és ezzel veszélyezteti ezeket a fajokat.
2013. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem veszélyeztet semmilyen fajt, ha elszaporodik, mivel nem védett állat, és még értékesíthető szőrméje is van, nem lenne esélye annyira elszaporodni, hogy egész fajokat irtson ki. Minden évben több mint felét vagy kétharmadát kipusztítják a vadászok a vadászidényekben, azokon a helyeken ahol élnek, attól függetlenül, hogy őshonosak-e vagy nem.
2013. aug. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Hogy mit tudna kiszorìtani ha elszaporodik? Borzot meg kisebb ragadozókat simán. Itthon ez az állat invazìv nem kìvánatos faj. Hiába él belőle itthon kevés példány szabadon, már ők sem kellenek, mert nem ide valóak. Éppezért vadászható egész évben. Még vadászidénye sincs ami védené bizonyos hónapokban. Ugyanez vonatkozik a mosómedvére is.

Amùgy ez valami trend mostanában, hogy minden "tudatlan" ember vadállatot akar tartani?

2013. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem, mintha említettem volna, hogy nem azért kérdezem, mert tartani akarok... Kösz a tudatlanságot is!:-)))
2013. aug. 15. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!