Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Bengáli tigris vs medve...

Bengáli tigris vs medve melyik győzne?

Figyelt kérdés
Sziasztok mostanába el kezdtek érdekelni ezek a dolgok arra lennék kíváncsi ha vala hogy egymás elé kerülne és összekapna egy bengáli tigris és egy akármilyen medve ekkor melyik győzne ? (mind a 2 fiatal erőteljes példány)

#tigris vs medve
2013. aug. 14. 20:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ milyen medve. Egy jegesmedve vagy egy Grizzly elbírna egy bengáli tigrissel, de egy gyengébb fajnak esélye sem lenne.
2013. aug. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen videók a neten, a bengâli tigris inkàbb csak akkor támad medvére, ha többen vannak.

Tehát, ha 1:1 a felállás, akkor a medve lenne elônyben

2013. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha pedig medvedisznóember 6 tigrist is lealázna egyszerre.
2013. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
A sziberiai tigris neha megeszi a medvet, de nem tudom, hogy a bengalinak mennyi eselye lenne.(a sziberiai valamivel nagyobb a bengalinal.) Talan nyerne, ha meglepi a macit.
2013. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
bocsánat szibériait akartam kérdezni összekevertem a 2-t
2013. aug. 15. 10:08
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Azt nem könnyű összekeverni :)

Valószínűleg a medve győzne,mivel nehezebb. Természetesen ott vannak még a 10 centis karmok egy grizzly esetében. A jegesmedvének valamivel kisebbek a karmai,viszont nagyobb mint a grizzly,és a harapása is erősebb. Emellett mivel a jegesmedve hatalmas erő kifejtésére képes ha két lábon állva az első két mancsával akar valakit összelapítani,mint a jégtáblák összetörésekor.


Egy fekete medve nem lenne képes szembeszállni egy szibériai tigrissel,mivel jóval kisebb mint egy grizzly vagy egy jeges medve. A kodiak medve hasonlóan járna mint a grizzly.


A tigrisnek az a hátránya,hogy nem tud két lábra ágaskodni,mint a medve,és a karmai sem olyan hosszúak. Harapása igen erős,fogai nagyok,de nagy valószínűséggel a medve győzne,kivétel ha egy beteg,öreg példányról van szó,ami már elhagyta ereje tejét.

2013. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
azért kevertem össze mert a legnagyobb macskafélét akartam mondani és hirtelen úgy ugrott be hogy a bengáli a legnagyobb :)
2013. aug. 15. 17:10
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
a medve nyerne.a nagymacskak testfelepitese nem a harcra van hanem hogy konnyen ejtsenek zsakmanyt.A hajlekonysaguk miatt vannak hatranyban.ha a medve elkapja akkor siman osszeroppantja.Hameg jegesmedve akkormeg..1meter mely jeget osszetort es megette a fokat.A legnagyobb jegesmedve amit talaltak az 1 tonna volt es 4 meter magas.
2013. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
4 métér magas az két lábon igaz ?
2013. aug. 17. 07:45
 10/21 anonim ***** válasza:
igen...nezz dokumentumfilmet...
2013. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!