Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A Tátrában vannak medvék?

A Tátrában vannak medvék?

Figyelt kérdés
Szeptember végén vagy október elején megyünk kirándulni a Tátrába, ha jól emlékszem Hrabusice-ba. Ott vannak medvék? Szoktak lenni ott medvetámadások? Ez úgy jutott eszembe, hogy angolból most vettünk egy olyan leckét, amiben medvetámadások túléléséről van szó és kíváncsi vagyok, mennyire gyakoriak ott a medvék. Előre is köszi.

2013. szept. 13. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ja vannak , még oroszlánok is futkoznak ott.
2013. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Vannak bizony. [link]
2013. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Élnek medvék a Tátrában, sok helyen ki is van táblázva. De azt mondják nagyon ritkák a támadások, ahol sok turista van, oda pláne nem mennek, hanem elkerülik.

Most persze nagy a szám, de amikor ott álltam "Mit csinálj, ha jön a medve" tábla alatt, inamba szállt a bátorság és visszafordultam :D

2013. szept. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sokat dolgoztam a Tátrában medvés helyeken, napi 8-10 órát töltöttünk heteken át 700-1000 m közti magasságban olyan igazi vadonban, távol mindentől, de medvét nem láttunk, pedig szerettem volna látni. Kaptunk medveriasztó spray-t is a munkáltatótól és oktatást is kaptunk a teendőkről egy esetleges támadás esetére, de nem volt szükség rá. Nyomaikat láttuk sok helyen, de alapvetően félénk állatok és kerülik az embert. Ha mégsem, akkor a legokosabb a fejedet védve hasra feküdni és nem mozdulni. Akkor elvileg otthagy. A medveriasztó spray-ről meg találsz leírásokat.
2013. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!