Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek ha Magyarországon...

Szerintetek ha Magyarországon betiltanák a vadászatot az összes állatra, akkor mi történne a vadállománnyal hosszú távon?

Figyelt kérdés

2013. okt. 2. 23:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Túlszaporodna és leromlana. Mégpedig nem is annyira hosszú távon.
2013. okt. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Ők is rászoknának a gyorskajáldákra.
2013. okt. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
az őzek és szarvasok tetemes károkat okoznának a földeken, így megdrágulna a gabona, drágulnának az élelmiszerek és a takarmányok. a rókák betörnének a városokba és már nem csak a baromfikra hanem a kistestű kutyákra, macskákra is veszélyt jelentenének.
2013. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Mint ahogy előttem is írták túl szaporodnának. Az őzek lelegelnének mindent, a rókák elfogyasztanák az összes kisebb háztáji állatot, a vaddisznók feltúrnának mindent. A másik ok, hogy nagy valószínűséggel egészségtelen lenne utána a vadállomány. Ugyanis a vadászás lényege, hogy kiszelektálják a beteg, stb. állatokat (csak városi legenda, hogy a vadászok direkt a minél egészségesebbeket lövik le, ilyet csak az orvvadász csinál).
2013. okt. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Kiegészíteném az előttem szólókat.

Mint ahogy történt már ilyen a túlszaporodott állomány elegendő élettér hiányában leromlana, majd (a vaddisznó esetében már történt ilyen a sertéspestis okán) egy betegséggel lenullázódna.

2013. okt. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%
A vaddisznó esetében ez nem is hosszú távú dolog, mert az állomány évente duplázza magát, tehát 1-2 év alatt a vaddisznó kirajzolná magát a magyar térképről.
2013. okt. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%

Ügyes alákérdezés, de nyilván csak a mi oldalunk reagál rá.

Tedd fel a kérdést fordítva, akkor megvárjuk míg elkezdenek támogatni a " Gyilkosok a vadászok" . Utána már mi is beszállhatunk és kialakulhat némi párbeszéd. Már ha hajlandóak ilyesmire a fafejűek....

2013. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hasonlóakra számítottam azoktól akik értik mikért is fontos a vadászat manapság.

Igazából én is inkább az ellenzők véleményére lettem volna kíváncsi, de akkor úgy látszik rossz helyen tettem fel a kérdést.

2013. okt. 4. 11:42
 9/16 Nagyfater ***** válasza:
37%

Ha betiltanák a vadászatot, akkor helyreállna természet rendje, és érvényesülne a természetes kiválasztódás.


A vadászatnak ma már semmi elfogadható indoka nincs, csak ürügye. Létfenntartó szerepe már régen megszűnt, de az emberben megmaradt a vadász- és gyilkos ösztön, amit valahogy ki akar élni. Másrészt a vadászat sokáig úri passzió volt, ennek nyomán ma is egyfajta státusz szimbólum, ha valaki egy vadásztársaság tagja.


Ismétlem: a vadászat durva beavatkozás a természet rendjébe. Ezt bizonyítja a vadászat nyomán kihalt és végveszélyben lévő állatok hosszú sora szerte a világon. Az "állomány tisztítása", meg a "mezőgazdasági terület védelme" süket duma, egyszerűen csak ürügy erre a barbár szokásra.

2013. okt. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Nagyfater ***** válasza:
53%
.... Még valami: kultúrált helyeken az elszaporodást nem kilövéssel fékezik meg, hanem a természetese ellenségek betelepítésével.
2013. okt. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!