Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit tehetek még? Tegnap...

Bognár Etelka kérdése:

Mit tehetek még? Tegnap találtam egy sérült kicsi sünit. Úgy vélem fűnyíró áldozata a sérüléseiből. Szövethiányosak a sebei,3 is van belőle.

Figyelt kérdés
Egy nagyobb 2-3 10 forintosnyi, valami 2 egyenként 1-1 tízforintosnyi. Először Betadinnal alaposan lelocsoltam, hagytam 2-3 órát száradni, és készítettem neki puha rongyos, és forgácsos fekhelyet, egy elég nagy tejesláda méretű műanyag ládában. Utána 2-3 óránként sebészetben használatos Merbrominivel ecseteltem, mert az hámosít is. Enni viszont nem eszik. Almát, tejet kapott, csak összerondítja a forgáccsal. Mit adjak neki? Szeretném megmenteni és visszaadni a szabadságát!

#sérülés #sün #megmentése.
2013. okt. 28. 08:42
 1/7 Platypus ***** válasza:
81%

Tejet mondjuk ne adj neki, mert bele is pusztulhat. A sünök főleg húsevők, azért nem kellett neki az alma. Valami húsfélét keress neki, hogy addig se éhezzen, aztán keress valami állatvédő szervezetet, ahol értenek is a sünökhöz, mert így csak megölöd.

Ha van rá lehetőséged, vidd be a fővárosi állatkertbe. Befogadják, ellátják és szabadon fogják engedni, ha elég erős lesz hozzá. És cserébe ingyen állatkertezhetsz.

2013. okt. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi mikor sünit mentettünk párizsit és májkrémet adtunk neki, azt szerette. A betadinozást jól csináltad, az jól fertőtlenít. Most hallottam egy bizonyos Aloe First-ről, amiről nekem azt mondták nagyon jó, ha esetleg van olyanod azzal spricceld be a sebeit.
2013. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: tényleg, ha van lehetőséged bevinni, vidd be, gondolom jobb el tudják látni!
2013. okt. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az almát nem eszik meg, eléggé téves a "süni almát cipel a hátán" szituáció. A süni ragadozó, megpróbálkozhatsz májkrémmel, de a legjobb ha tudsz szerezni férget, gilisztát. Horgászboltokban, esetleg állatboltokban lehet szerezni, ha van gusztusod hozzá.
2013. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zozelelona válasza:
tejet ne adj neki mert fosni fog töle de ha bemégy egy horgász boltba és veszel neki kukacot akor azt enni fogja
2013. okt. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
van sünöm úgy hogy tudok mondani egy liszt kukac azt imádja
2013. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nórika88 válasza:
Vidd be és vizezd be a sérülést és hívj állat orvost majd ő meg mondja mit tegyél és maradjon nálad egy kis ideig és majd nyalogatni fogja a sebet de ne hidd hogy az rossz mert akkor fog meg gyógyulni és ne emelgesd mert az fáj neki és csak akkor engedd el hogyha teljesen meg gyógyult mert addig végezhet vele egy vadállat és hogyha már úgy látod hogy hiába gyógyítod akkor már nem tudsz mit tenni az azt jelenti hogy meg fog halni): !
2014. júl. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!