Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Itt magyarországon melyik...

Itt magyarországon melyik erdőbe található vadmacska?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
egyikben sem
2013. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
"Magyarországon ismert populációja él az Északi- és a Dunántúli-középhegységekben, pl. Mátra, Bükk, Zemplén, Cserehát, Bakony, Gerecse és a Vértes területén, valamint a Duna alsó szakasza és a Dráva mentén, de az Alföld nagyobb kiterjedésű ártéri erdeiben a Tisza és a Körösök mellett is előfordul."
2013. okt. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De a tanárom azt monta hogy magyarországon van vadmacska
2013. okt. 30. 17:10
 4/17 A kérdező kommentje:
A fenti választ az első válaszolónak irtam
2013. okt. 30. 17:13
 5/17 anonim ***** válasza:
18%

Ahol az utcára kidobnak egy vemhes anya macskát és leellik emberrel nem találkozik felnőtt koráig..Na az vadmacska.. :O


Ne pontozzatok le mert, ha belegondoltok ez is igaz.. :D

2013. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak komoly válaszokat várok
2013. okt. 30. 17:46
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Igaz minden nagyobb, összefüggő erdő részen van vadmacska.A házimcska ha nem emberek közt nő fel,elvadul de nem lesz vadmacska.
2013. okt. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Na ugye
2013. okt. 30. 20:29
 9/17 SFR válasza:
78%
Magyarország erdőségeinek többségében előfordul. Balaton-felvidéken biztosan van, láttam már. Átlag kiránduló soha nem fog találkozni vele, erdészként életemben két példányt láttam ami biztosan az volt. A házi macskával kereszteződhet.
2013. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
65%

Istenem! Mennyi hülye van e földön! kedves kérdező valóban Mo.on minden nagyobb erdőben van vadmacska. A házi cicából lesz vad macska, de az nem Vadmacska...Én a Bükk mellet nőttem fel láttam is nem egyszer, de igen gyorsan elmenekült, és nem tudtam lefényképezni. A válaszolók mindegyike kihagyta a Gemenc vad rezervátumot!

Természetes környezetében a vadmacska különböző élőhelytípusokon is megél, de főleg a nagy kiterjedésű, háborítatlan erdőségeket kedveli. Habár a háziasított alfajánál, a házimacskánál rengeteg alak- és színváltozat előfordul, a vad egyedek színe mindig szürkésbarna, a test alsó felén és a lábak belső részén okkersárga beütéssel.Hosszuk (farokkal) 80 és 110 cm közötti, súlyuk 4 és 6 kilogramm között mozog.


A vadmacskák különösen félénk, óvatos állatok. Általában elkerülik az emberi lakóhelyeket. Magányosan élnek, territóriumuk nagyjából 3 km² egyedenként, melynek nagysága főleg a táplálékmennyiségtől függ.


Magyarországon ismert populációja él az Északi- és a Dunántúli-középhegységekben, pl. Mátra, Bükk, Zemplén, Cserehát, Bakony, Gerecse és a Vértes területén, valamint a Duna alsó szakasza és a Dráva mentén, de az Alföld nagyobb kiterjedésű ártéri erdeiben a Tisza és a Körösök mellett is előfordul.Természetes környezetében a vadmacska különböző élőhelytípusokon is megél, de főleg a nagy kiterjedésű, háborítatlan erdőségeket kedveli. Habár a háziasított alfajánál, a házimacskánál rengeteg alak- és színváltozat előfordul, a vad egyedek színe mindig szürkésbarna, a test alsó felén és a lábak belső részén okkersárga beütéssel.Hosszuk (farokkal) 80 és 110 cm közötti, súlyuk 4 és 6 kilogramm között mozog.


A vadmacskák különösen félénk, óvatos állatok. Általában elkerülik az emberi lakóhelyeket. Magányosan élnek, territóriumuk nagyjából 3 km² egyedenként, melynek nagysága főleg a táplálékmennyiségtől függ.


Magyarországon ismert populációja él az Északi- és a Dunántúli-középhegységekben, pl. Mátra, Bükk, Zemplén, Cserehát, Bakony, Gerecse és a Vértes területén, valamint a Duna alsó szakasza és a Dráva mentén, de az Alföld nagyobb kiterjedésű ártéri erdeiben a Tisza és a Körösök mellett is előfordul.

2013. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!