Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Köztudott, hogy farkas (ok)...

Köztudott, hogy farkas (ok) van (nak) a Bükk Ny-i részén. Tervezem, hogy farkasüvöltést hallgassak. De merre? Ld. Lentebb

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam az interneten, hogy a Békapátfalva - Mikófalva - Felsötárkány háromszögben él farkaspopuláció, valamint, hogy sajnos itt valaki le is lött egy példányt tavaly összel. Valahol azt is hallottam, hogy a Berva Ipari Park környékén (Felsötárkány) éjjelente hallani, ahogyan az állatok kommunikálnak. Van aki esetleg ezt meg tudná erösiteni, mert arrafele lakik / dolgozik stb. és találkozott már a fenti jelenséggel? Elöre is köszönöm a válaszokat

#farkas #Eger #bükk #Bélapátfalva #szürke farkas #canis lupus #Mikófalva #Felsötárkány #farkasüvöltés
2014. jan. 12. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Kollégista koromban én is hallottam pár éjszaka. Debrecenben a koli légvonalban elég közel volt az állatkerthez. :) Ha gondolod arra is hallhatsz.
2014. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2014. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet:) A sajár csehfarkasaim éneklését én is meg tudom hallgatni, és állatkertig se kell mennem:) Vadon élö állatokra (farkas) gondoltam :)
2014. jan. 12. 21:55
 4/9 anonim ***** válasza:
A bükkben néha feltűnnek farkasok, de nincsenek annyian, hogy legyen egy fix hely ahol farkasüvöltést fogsz hallani.
2014. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos én is ettöl tartok. A Bükk eléggé nagy és egybefüggö ahhoz, hogy pár állat ide-oda kószáljon benne, ergo eléggé kicsi a valószinüsége, hogy pont le tudok dekkolni ott, amerre a nagyobb környéken vannak. Aggtelekre is gondoltam (Szögliget, Szádvár, Körtvélyes / Hrusovce), mert ott Èszak felöl a Kassa-Rozsnyó országút valamilyen szinten azért választóvonal, tehát ha van stabil populáció, az attól délebbre mozog.
2014. jan. 12. 22:23
 6/9 anonim ***** válasza:
azok nem farkasok lesznek hanem sakálok. Azok ugyanis üvöltéssel kommunikálnak egymással, de annyira, hogy az egyedszámlálást is így szokták megcsinálni. lejátszanak üvöltést és számolják, hány család válaszol rá.
2014. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szóval akkor szerinted nem farkasok :(

Pedig kezdtem örülni a hónak, meg minden, hátha nyomot is látok, azért persze nem adom fel egykönnyen :)

2014. jan. 28. 16:22
 8/9 anonim válasza:
A farkasok (is) üvöltenek és az Aggteleki nemzeti parkban ahol huculokon is lehet lovagolni,ott szoktak látni farkas nyomokat,szarvastetemeket,és üvöltést is hallanak
2014. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
No, ez érdekes. Szelcepuszta felé, vagy inkább Körtvélyes / Derenk környéke? Voltam arra párszor bringával, de nyilván jó idöben és világosban. Láttam egy videót is, ami pont az ANP emberével forgattak, ot volt vadállat tetem meg ürülék, de farkas nem volt benne, persze terepjáróval mentek, akkor zajjal..... próbálkozásnak mindenesetre nem rossz ötlet, ilyenkor van a párzási idöszakuk amúgy is.
2014. jan. 31. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!