Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mennyi idő alatt lehet valakib...

Mennyi idő alatt lehet valakiből vadász?

Figyelt kérdés
Nem hivatásos vadászra gondoltam. Mennyi idő alatt szerezhet valaki vadászengedélyt? Van tanfolyam rá? Az milyen hosszú?

2014. jan. 24. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Benne vagyok ugyan egy vadász csoportban de nem értek hozzá nagyon. Menni kell orvosi alkalmasságira, akkor pszichológiai vizsgálatra meg talán fegyverismeretre. De ha bemész a helyi vadásztársasághoz ott felvilágosítanak és adnak megfelelő okmányokat papírokat is hozzá. Egy biztos a vadászengedély kemény összeg 100k-n felül kezdődik évente.
2014. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző vàlaszolò nem igazán hejes amit ìrsz.

Kedves kérdező van e olyan közeli ismerősöd vagy rokonod aki vadászik mert ő adhat tanàcsokat infokat stb.

De először állami vadász vizsgát kell tenned amiről a pontos informáciokat lenézhetsz az országos vadászkamara honlapjárol

utàna jön a többi nem irom le mert sok néz utàna s ha van kérdéd irj

ha megvan minden akkor se lehet csak ugy kimmeni és vadászgatni

vadásztársasági tagság ami drága vagy olyan ismerős rokon aki tag ésmeghiv vagy kifizrted a vadat

2014. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom akkor most akarnak változtatni azon, hogy csak tanfolyam elvégzése után lehessen letenni a vadászvizsgát.

Eddig nem kellett hozzá tanfolyam, elég volt felkészülnöd a könyvből és mehettél.

A vadászkamara honlapján nézelődj, ott minden fent van.

2014. jan. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pontosítok, mert egy hónapja vizsgáztam.

A tervezett módosítás január 1.-től életbe is lépett, vagyis alsó hangon 240ezer Ft, ill. fél éves oktatás. Elméleti órák 80%-án, ill. a gyakorlati órák összesén jelen kell lenni. Bármi kérdésed van, kérdezz nyugodtan.


Ha megvan az állami vadászvizsga (a fegyveresismeretis részt is tartalmazza) onnantól majdnem papírmunka az egész.

Ami biztosan kell: -éves vadászjegy, fegyverszekrény, háziorvosi és pszichológiai vizsgálat. Pár illeték megfizetése, majd ha a KMS-s jónak találja a szekrényedet (ami lehet fából is, csak a lényeg, hogy a huzamosabb számottevő erőhatásnak álljon ellen) utána kapsz egy megszerzési engedélyt ami 90 napig érvényes (ezzel tudsz fegyvert vásárolni boltból, vagy magánszemélytől).


Kérdésedre válaszolva: Ha minden sikerül, és max fél éves oktatást veszem alapul, akkor 6 hónap kb (de ezt még senki sem tudja szerintem pontosan, mert az új rendszerben még senki sem vizsgázott). Idén csak a pótvizsgások voltak eddig...

2014. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha légfegyverrel vadászol 1 egyszerű 100.000ft+minden vad után fizetni kel elvileg, de a lányokra ne puskával vadássz!
2014. febr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rossz esetben pár év, jó esetben előbb lövöm én le :)
2014. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt szeretném még megkérdezni, hogy a gyakorlati órákon mik lesznek? Tanítják is az embert pl. célba lőni? És később a vadra lövést is? Elnézést, hogy hülyeséget kérdezek, nem értek hozzá.
2014. márc. 1. 19:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért van a tanfolyam
2014. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!