Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Felnőtt koromban szabadon élő...

Felnőtt koromban szabadon élő farka sokkal akarok foglalkozni. Hova menjek és miket vigyek magammal?

Figyelt kérdés

2014. jan. 30. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Egyetemre menj és papírt ceruzát vigyél magaddal.
2014. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz hasznosat írni akkor inkább ne is írj!
2014. jan. 30. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig igaza van az 1- es válaszolónak. Farkasokkal csak Nemzeti Parkokban, vadasparkokban, állatkertekben, egyéb védelem alatt álló területeken lehet "foglalkozni". És csakis megfelelő hivatalos felhatalmazással, engedélyekkel és főleg szakmai végzettséggel. Ehhez minimum követelmény a biológusi, zoológusi diploma.
2014. jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A reakciód alapján az első válaszra, ez nem fog összejönni. Ha vadon élő farkasokkal akarsz foglalkozni, ahhoz tanulni is kell. Valamit valamiért.
2014. jan. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem is most mennék el, úgy 20-30év körül biológus végzettséggel.:)
2014. jan. 31. 11:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha megtanulsz rendesen angolul és szerzel egy diplomát, mondjuk etológus leszel, valamint rengeteg szakirodalmat és a farkasokkal, illetve a nagyragadozók viselkedésével kapcsolatos anyagot elolvasol, valamint mondjuk gyakorlaton is lehetöség szerint olyan helyre mész, ahol vannak farkasok, valamint tartod a kapcsolatot az itthoni és a környezö országbeli farkastartókkal, parkokkal, sok kitartás és elhivatottság esetén jó eséllyel foglalkozhatsz a vadonban élö állatokkal Az angolt azért is irtam, mert Kanadában vagy Alaszkában van olyan méretü vadon élö populáció, ahol lehetöség van az állatok megfigyelésére, tanulmányozására. Nyilván ha tanulmányozod, semmi garancia, hogy elfogad a falka, söt, hogy a közelükbe, bizalmukba engednek, de ha ennyire szeretnéd, szerintem biztosan eljön az az idö.....
2014. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
1-es vagyok. Kiakadhatsz, de elárulom én biológus vagyok. Tudom hol kell kezdeni ezeket a dolgokat. Neki kell állni tanulni, nyelvvizsgázni, elvégezni az egyetemet. Egyetem alatt keresni egy olyan embert aki ilyesmivel vagy hasonlóval foglalkozik. M.o.-n is vannak vadon élő farkasok. Ott el lehet kezdeni. De nagyon nehéz bejutni egy Nemzeti Parkba dolgozni. Azért keményen meg kell küzdeni. TDK-zni és úgy teljesíteni hogy felfigyeljenek rád. A vadon élő állatok kutatói legtöbbször ösztöndíjjal kerülnek ki terepre. Akárki meg nem kap ösztöndíjat. Az évfolyamunk kb 60 ember volt. Ebből kb 10 dolgozik kifejezetten biológusként (nem egy keresett foglalkozás) és ebből kb 1-2 aki ténylegesen azzal foglalkozik amiről gyerekkorában álmodott. Nincsenek lehetetlenek, csak tehetetlenek. Én egyelőre benned egy nagyon gyerek Ilovefarkas-t látok. Ha terepi kutató akarsz lenni, akkor most gyerekként kutyákkal kellene foglalkoznod, meg természetet járni stb stb. Nem GYIK-on idétlenkedni.
2014. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem idétlenkedek hanem komolyan kérdeztem,és lehet hogy kiröhögsz,de szerintem sikerülhet
2014. febr. 4. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!