Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek nekem valo lenne...

Szerintetek nekem valo lenne egy roka?

Figyelt kérdés

Regota tetszenek es persze tudom hogy ez egy vadallat nem macska es nem is kutya. Allatokat tokeletesen tudom kezelni, kikepzett kutyusaim vannak es talan az atlag ember most nevetni fog de idomitott macskam is van:DDd mindenfele kutyaiskola es idomar nelkul, egyedul ertem el. Ertek az allatokhoz. Korulmenyek: tobb hektaros birtokunk van, a fovarosban van egy villank. Hazban akarnam tartani mert nekem azok a jolnevelt, kedves kis "pet fox" fele allat kell. A haz maga tobb szaz negyzetmeter es emelet, tehat a kifuto csak kisebb lehetne ennel... udvarra akar piszkitani, akar jatszani kimehetne mert a kerites biztonsagos, kistestu kutyak vegett fokent, nehogy kilopjak oket, plane ha szuletnek picik:) le is van foldelve, beton van majdnem 2 meter melyig. A kerites tetejenel aram van vezetve, (emberre nem veszelyes!) a macskak miatt, hogy ne menjenek ki, mert "szoba", vagyis inkabb udvar cicak.

Termeszetesen ha javasolja valaki, szivesen epittetek egy kifutot a biztonsag kedveert ha elmegyek itthonrol, akkor kintrol nehogy eltunjon, bent pedig nehogy romboljon unalmaba. Bar keveset vagyok tavol.. Macskakat kiveve napkozbe minden allatot cipelek magammal (ertds:kutyak)

Haztartasbeli vagyok, nem igazan jarok dolgozni. Szuleimhez, tesokhoz, baratokhoz, nyaralni, parkokba, masik hazunkba, parom munkahelyere megyek be max., ezek csupa olyan helyek, ahova meg neha macskat ia vihetek..:)

Anyagi szempontbol szerintem nem lenne gond, bar ugy tudom nekik is csak a veszettseg elleni oltas es fereghajtas a kotelezo. (De ha lehet en kombival is leoltanam!) annyit nem tudok hogy eleg engedelyt szerezni a tartasukra a helyi onkormanyzattol vagy kell valami vadallat ismereti kepzest is elvegezni, esetleg mind2? Tobb helyen olvastam es mindenhol maskepp van..:S

Segitsetek kicsit legyszi, a roka tartasrol nem erdekel velemeny, csak a kerdesrol valasz,koszi!:)



2014. febr. 11. 21:33
 1/5 anonim válasza:
0%
Szerintem tökéletesen öszeillenétek XD később pedig vehetsz egy farkast is !
2014. febr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Miért, mit gondoltál, milyen választ kapsz?

Egy róka nem házikedvenc, hanem ragadozó vadállat. Ha kínozni akarod, akkor fogva tarthatod egy lakásnyi vagy kertnyi területen, és megfoszthatod mindentől, amit szabadon megtehetne, átélne. De fogságban soha nem lesz igazán boldog róka. Ha önző, egoista, lelkiismeret nélküli empátiára képtelen ember vagy, akkor ezt simán meg tudod tenni vele.Ha nem vagy ilyen, akkor le tudsz mondani a tartásáról, és megelégszel valamilyen háziasított állattal, aki már több ezer éve hozzászokott az emberhez.

2014. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
vegyél egy akitát :D
2014. febr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Janka néni ***** válasza:
33%

Ha a válaszok egy része nem érdekel, ne tégy fel kérdést!

Én válaszolok Neked: abból amit magadról írtál semmilyen állat nem való neked, mert nem őt szereted, hanem magadat. Ha státusz szimbólumot keresel (idegen szavak szótára), valamelyik trendi netes oldalon találsz mást. Az állatot tisztelni is kéne! Erdeink vadjait különösen, még akkor is, ha nem védettek és túl is szaporodtak (mint a vörös róka)

Ha tudni akarod, hogy a róka-tartáshoz milyen körülmények, képességek, tudás, karakter kell, végezd el a vadgazdálkodó középfokú képzést valahol (2 év érettségivel) és akkor a gyakorlatok alkalmával magad fogod a választ megtalálni a kérdésedre.

2014. ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekel a vélemény,akkor a kérdésedre válasz:nem.

A róka nem háziállat.

2014. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!