Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A hiénák miért olyan durva...

A hiénák miért olyan durva módon vadásznak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 24. 15:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Gyengéden kellene elejteniük a vadat?
2014. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan milyen hiénára gondolsz?

Mert amiket pl. én láttam úgy általában a természetfilmekben, ott az volt, hogy pl. elejtett valamit a gepárd, aztán amikor már a hajsza után kicsit erőt gyűjtött és elkezdett volna táplálkozni, akkor odamentek a hiénák és elzavarták a tetemtől és megették ők (mert többen voltak).

De nagyon sokszor van ez, hogy ha egy másik állatnak sikerül elkapnia valamit, akkor ők mennek oda és el akarják tőle venni, aztán sokáig néznek egymás szemébe, morognak stb., üldözik kicsit egymást. De sokszor sikerül elvenniük a zsákmányt.

Én különösebben durva vadászatot, vagy akár technikásat (mint pl. az oroszlánoknál) még nem láttam tőlük, persze attól még létezhet ilyesmi is. De szerintem nem lehet durvább, mint egy "általános" vadászat. A többi hasonló állat is üldözi majd elkapja a zsákmányt, elharapja a torkát stb. Kb. azonos a fegyvertára, úgy értem azon kívül, hogy a fogait használja és harap nem sok mindent tehet. A macskafélék legalább még tudnak karmolni is és belekapaszkodnak az állatba, tehát előbb lefogják csak utána harapják meg. De mivel a hiéna nem tud ilyet, így neki rögtön harapnia kell és ugye érdemes nekik rögtön az állat nyakát harapni vagy hasonló részt, nem mondjuk a mancsa végét, hiszen akkor nem túl eredményes a dolog.

Inkább csak az szomorú, amikor megölnek egy kölyök oroszlánt vagy gepárdot, és még csak meg sem eszik, csak megölik, ha véletlenül nem tudja megvédeni az anyja vagy épp elment vadászni.

2014. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak durván vadásznak, hanem a férfiak meg is ölnék a saját kölykeiket is, azért nagyobbak a nőstények. (De szerintem nem szép állatok.)
2014. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Izé hímek... Miért nem lehet szerkeszteni a hozzászólásokat? :D
2014. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
5%
A hiénák tudtommal dögevők, nem igazán vadásznak.
2014. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Vadásznak ők, de kényelmesebb elvenni a gyengébbtől, mint ahogyan ezt az oroszlánok is megteszik.


Durva módon vadásznak? Hát mit kéne tenniük? Halálra röhögtetni a zsákmányt?

2014. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%
ilyen az állatvilág. Szerintem nem éppen a hiénák a legrosszabb vadállatok. Sajnos a természet szép, de olykor kegyetlen...
2014. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

Való igaz, rémesen durvák! Rossz, rossz hiéna!

... Én már csak ennyit mondok (talán lesz, aki érti :D):

Hyena chasing and killing a gazelle - Dexter style.

2014. febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%
Vadásznak is, ha nagyon muszáj, bár tény, hogy jobban kedvelik a könyebb falatokat. Mit kéne csinálniuk? Édesgesség magukhoz a zsákmányt? Dögöljön éhen, csak mert sajnálja az antilopbébit?
2014. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy a nagymacskákkal ellentétben nem mindig a torkát harapják el a zsákmánynak, hanem van hogy kibelezik őket (pl: foltos hiéna, hiénakutya).
2014. febr. 24. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!