Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » 10 HA mesterségesen telepített...

10 HA mesterségesen telepített erdőben, mindenféle bokros részeket kialakítva legfeljebb hány dámszarvas tartható?

Figyelt kérdés
Én nagyjából 15 tehén ; 3-4 bikára gondoltam;

2014. febr. 25. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kérdés meghaladja ezen oldal lehetőségeit.

Valójában a vadgazda mérnökök foglalkoznak ilyen kérdésekkel. Az általad leírt paramétereken kívül még sok kérdés felmerült. Mi a tartás célja ? Milyen egyéb állatok vannak a területen ? Ragadozók száma ?


Elég sok találatot ad a gógel.

Mivel engem is érdekel a téma ezért olvasgattam. Általam javasolt a [link] -t elolvasni

2014. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább ezt olvasgasd: [link]

Itt minden benne van a zárttéri vadtartásról ami tananyaga a vadgazdáknak.


Mi a célja a tartásnak? Engedélyed van rá? Szakképesítés? 10 ha elég lehet ennyi állatnak, de mellette takarmányozni is kell, vagy nagyon jó minőségű legelőnek kell lennie a területen. A dám inkább legelő típus, így a kertedben inkább legyen több százalékban legelő mint erdő.

2014. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A célja a tartásnak igazából a tenyésztés, de csak mint mellékág a haszonállatok mellett. Olyan 2-8 arányra gondoltam a betelepített-telepítetlen részek között, több 100 oldalnyi anyagot tanulmányoztam már az állatokról, figyeltem már meg őket élőben is, csak arra lettem volna kíváncsi hogy hosszú távon fenttartható-e ez a populáció!?.
2014. febr. 27. 15:40
 4/6 A kérdező kommentje:
(**Magyarország északi része) az emberen kívül más ragadozóval nem kell számolni, bekerített vadháló+villanypásztor kerítés 2m magasságban.
2014. febr. 27. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Engedélyed van hozzá? Mire akarod tenyészteni, húsra, agancsra, vagy csak úgy legyenek?

Hosszú távon egyik bekerített állomány sem fog megmaradni egészségesen, akármilyen az ivararány. Előbb utóbb beltenyészet lesz, leromlanak az állatok, felélik a táplálékot stb. Néz szét az országban a nagy dám kertekben, ott is egyre jobban csökken a szarvasok trófea minősége, és ez bizony azt jelenti hogy romlik az életszínvonal. Azok a kertek pedig nem 10 ha-osak hanem több száz, vagy ezer ha, és több száz szarvas van bennük.

2014. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen van hozzá engedélyem. Tudom, hogy komplikált a tartás, de ha évente vagy 2 évente van vérfrissítés a többi bakot meg kilövöm akkor ezeket a romlásokat elkerülhetem szerintem. Csak saját célra tartanám, hobby és hús. Csak hogy gazdagítsa a kínálatot a vadhús.
2014. febr. 28. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!