Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen engedély nélküli...

Mazo0205 kérdése:

Milyen engedély nélküli vadászati lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vadgalambra engedély nélkül, légpuskával vagy csúzlival lehet vadászni? vagy van olyan vad, amit engedély nélkül lehet vadászni,és finom?

2014. márc. 22. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Hát szerintem engedély nélkül (tehát boldog-boldogtalan) nem lövöldözhet csak úgy, még légpuskával sem...

Amúgy csúzlival vadászni? :DD Kemény...


Szerintem egyszerűbb ha szerzel olyan ismerőst, aki szokott vadászni és megkéred, hogy néha hozzon neked valamit, akkor kerülhet az asztalra vadhús. (De venni is lehet, időnként jó áron.)

De ha a vadászat a lényeg (nem pedig csak a szokásos húsokat unjátok), akkor is meg lehet kérdezni ilyen embert, hogy esetleg elmehetnél-e vele egyszer. Akkor látnád, hogy mennek a dolgok és esetleg még talán lőni is engedne párszor... Legalább elmagyarázná pontosan hogyan kell, mikor mire lehet és senki nem kerülne veszélybe, mert felügyelet alatt tehetnéd. Ráadásul mivel neki lenne engedélye (azt nem kell nagyon hangoztatni, hogy engedett téged lőni néha), így nem kellene aggódnod, nem kerülnél bajba.


Amúgy szoktak lövöldözni légpuskával vidéken, ahol kevés az ember, de már ott sem kell meglepődni, ha az emberek kihívják a rendőrséget (aztán jól megszívod), mert mondjuk féltik a családjukat, vagy a macskáikat, egyéb állataikat.

2014. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

"Akkor látnád, hogy mennek a dolgok és esetleg még talán lőni is engedne párszor..."

Egy vadász jogilag nem adhatja neked át a puskáját, mert nincs rá fegyverkezési engedélyed. Ha ezt meglátja valaki és feljelent, akkor a vadásznak is bevonhatják miatta az engedélyét. Az más kérdés, hogy sunyiban miket szoktak csinálni.

Vadászni meg semmire nem lehet engedély nélkül!! Még galambra se. Két galambfaj vadászható itthon, a balkáni gerle és a örvös galamb, de annak is megvan az idénye, hogy mikor. A többit nem lőheted le. Még a városban cirkáló büdös közönséges galambokat se, mert lakott területen tilos a vadászat!

2014. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Tudom, és szerintem ez mindenki számára nyilvánvaló, hogy nem adhatja át. De azért ha már jóban vannak az illetők és elmagyarázta neki a dolgokat és ellenőrzött körülmények között folyik a dolog (nem rendszeresen, csak néhanapján, amikor úgy jön ki a helyzet), akkor az nem akkora baj. Legalábbis még mindig jobb, mintha valaki magától megpróbál elejteni valamit és akármilyen puskával összevissza lövöldöz. Meg hát tudjuk, hogy ilyet azért szoktak csinálni, sőt még cifrábbakat is, hiába nem lenne szabad...


Annyit tennék még hozzá, hogy sok állat húsí lehet finom, viszont veszélyes is, ha nem jól készítik el, dolgozzák fel! Vagy ha fertőzött példányt sikerül elkapni stb. Tehát emiatt is jobb lenne megismerkedni vadász ismerőssel, vagy valakivel. Abban is segíthetnem, hogy hogyan kell ennek az egész dolognak nekikezdeni.

2014. márc. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

"Meg hát tudjuk, hogy ilyet azért szoktak csinálni, sőt még cifrábbakat is, hiába nem lenne szabad..."


Pontosan ezért van évi 1-2 (de lehet több) vadászbaleset, ahol meghal valaki.

Ha valaki vadász akar lenni, tanulja már meg betartani a szabályokat, és ne adja oda a fegyverét, még felügyelet alatt sem másnak.


Kérdezőnek pedig ahogy már mások is mondták, nincs engedély nélküli vadászati lehetőség.

2014. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Tudom hogy ez picit hülyeségnek hangzik, de patkányra lehet lőni légpuskával. Persze ez nagyon nehéz, mivel a patkány okos egy állat, és nehéz rábukkanni. Én próbálkoztam már vele egyszer, de sajnos nem jött össze:( Ha falun laksz, akkor ezt az egyet tudom Neked ajánlani. De ilyet is csak bekerített magánterületen csinálhatsz! Remélem segítettem!:)
2014. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Előző vagyok, tudom hogy a patkánynak egyáltalán nem finom a húsa:D De ha a vadászat a lényeg ez is megteszi
2014. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

A patkányt még megfogni is veszélyes vagy közel menni hozzá, mert ha bolhás (ami erősen valószínű), akkor a bolhák még több fertőzést és parazitát képesek átadni, akár halálosakat is. A legtöbb patkány pedig nem tiszta állat és fertőzött.

Szóval szerintem ha már a vadászat a lényeg, akkor el lehet járni olyan helyekre is, ahol lehet célba lőni. Ott megtanítanak mindenre és olcsóbb, mintha vadászengedélyt és rendes fegyvert kellene beszerezned.


Ha a sikerélmény a lényeg, akkor esetleg a horgászat is szóba jöhet. Oké, az nem vadhús, de mégsem az a szokásos és ha te magad fogod ki és pucolod, főzöd meg, az egész jó dolog. Vannak helyek ahová nem kell engedély, simán le lehet ülni egy bottal és kész. A vadászat izgalma ugyan nincs benne, de azt is te fogod el.


Esetleg a paintballozást is érdemes megfontolni, ott meg mondjuk nincs állat, de izgalmas, lövöldözhettek egymásra festékpatronokkal és vannak búvóhelyek stb.

2014. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

fegyverkezési engedély :DDDD


ajajj, arra még szerény országunknak sincs engedélye :(

2014. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Segíteni próbál az ember, tanácsot adni, alternatívát találni, normálisan leírja, erre 0%...

Más meg csak benyög valamit, de arra megy a zöld kéz. Elmentek már a fenébe...

És ha nem nullán lesz ez is, akkor megsértődöm! :D

2014. márc. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4%
Téged kéne lelőni...
2014. ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!