Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Város szélén lakok, mellettünk...

Város szélén lakok, mellettünk erdő. Tegnap a hóban bejött hozzám egy róka. megetettem macskajával (csak az van itthon), evett is, de nem tudom, jól tettem-e?

Figyelt kérdés

nagyon aranyos volt, 3 méterre volt tőlem, állandóan körülnézett evés közben, de rám nem figyelt, talán tudta, hogy ha megkergetném, nem érném utol, de egy kutya vagy egy termetesebb macska talán bántaná.

tudok arról, hogy a városunkban helyeznek ki a rókáknak veszettség elleni falatokat, nem félek fertőzéstől.

veletek történt hasonló eset?

persze az is érdekel, szabad-e vadállatot etetni, nem betegítem-e meg olyan eledellel, amit nem szokott meg


2009. dec. 20. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Szinte biztos, hogy az a róka veszett volt.(amelyik ilyen közel megy az emberekhez)De adjunk neki esélyt99%.Az,hogy kitesznek veszettség elleni eledeleket a vadállatoknak, még nem biztos, hogy z a róka nem veszett.A környezetedben élőkre, is veszélyes lehet. Állatokra, emberekre. Ártani nem ártottál neki, de nem szoktatnám oda, mert akár a macskádnak annyi lehet.

Ha esetleg valami baj lenne, akkor nagyon hosszú kezeléssorozatnak nézel elébe. Csak óvatosan.

Ha esetleg megharapna

2009. dec. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha eteted jó úton jársz ahhoz, hogy megölesd. Nem a kajával, hanem azzal hogy hozzászoktatod az emberekhez, hogy bejárjon a településre - a vége könnyen az lesz hogy valakinek szemet szúr és kilövetik, vagy csak elkapja egy vadász. Ez egy vadállat és nincs szükség rá hogy etesd. Lehet hogy nem veszett, de rengeteg más baja is lehet - mit gondolsz egy valamire való vadász miért nem engedi hogy a kutyája a rókát is behozza? Tele van élősködőkkel és veszettségen kívűl rengeteg más betegséget is hordozhat.
2009. dec. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, szabad-e vadállatot etetni, de én is megetettem volna. Szerintem rendes vagy nagyon! Azért a fertőzéssel tényleg vigyázz! Elképzelhető, hogy máskor is oda fog menni, hiszen nálad könnyen jutott élelemhez.
2009. dec. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Mi nem erdő közelében lakunk mégis volt pár hete az udvaron egy róka és beleevett a macskák kajájába. Tuti nem először járt nálunk, csak eddig nem vettük észre. Sünik is jártak megenni a macskakaját.
2009. dec. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

sünit is rendszeresen látok meg én is a macs tálkájánál.

anyuval smst váltottunk, ő sem javasolja, hogy magamhoz szoktassam.

azért köszke, hogy mindjárt négyen is írtatok nekem

2009. dec. 20. 09:29
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem biztos, hogy veszett, inkább éhes. Lassan, de biztosan tesszük tönkre állataink természetes környezetét. Kivágjuk az erdőket, a bozóttüzek is nagy károkat okoznak. Gyakran lehet látni a különböző híradásokban, hogy olyan vadállatok, akik eddig kerülték az embereket, egyre közelebb merészkednek, mert nem találnak táplálékot. A vadőrök a téli időszakban etetik (remélem) az állatokat, de sajnos minden a pénzről szól. Ez a szerencsétlen róka is csak éhes volt. Nem mondom, hogy rendszeresen etesd, mert az előttem válaszlolók közül az egyiknek igaza van abban, hogy te leszel, aki megöleti, mert, ha odaszokik, azt hiszik veszett, és kilövetik a vadászokkal. Nem tudom, hogy igazából mit lehetne tenni, de az, hogy azon a napon egyszer már evett, Neked köszönhető. Nagy szíved van, de valóban légy óvatos. Én a rókát/rókákat sajnálom:(
2009. dec. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
kedves utolsó. nagyon meghatódtam a válaszodon. köszönöm
2009. dec. 20. 09:41
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Sajnálom én is a rókát de egy idézet jut eszembe róla.

Ahogy az okos róka "A kis Herceg" mesében mondja: -"Megszelíditeni, azt jelenti: kapcsolatot teremteni. -Kapcsolatot teremteni? kérdezte a kis herceg. -Úgy bizony-mondta a róka. -Te pillantanyilag nem vagy számomra más, mint egy ugyanolyan kisfiú, mint a többi száz megszázezer. De ha megszelíditesz, szükségünk lesz egymásra. Egyetlen leszel a számomra a világon. És én is egyetlen leszek a számodra.

-és tökéletsen eggyet értek az elöttem szólóval.

2009. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek részben igazat adok a válaszolók közül. De egy dolgot tarts szem elött a környezeted biztonsága érdekében: a veszettség vírusa a központi idegrendszert támadja, ennek egyik korai tünete, hogy az állat ítélöképessége romlani kezd. Jellemzöen egyik tünet ilyen esetekben, hogy az az állat, amely addigi túlélését szolgálta, hogy tartózkodott az emberektöl, kezd bátrabbá válni, és már nem fél tölük. Csak egy késöbbi stádium az agresszív reakció. Megértelek, mert én sem tudok csak úgy elmenni egy szenvedö állat mellett, de mégis az elsönek adok igazat: ha egy vadállatnak eltünik egyik legerösebb reflexe, ott valami nagyon nincsen rendben. Az még normális, hogy bemegy a településre ételt szerezni, de ha embert lát, hanyat-homlok menekülnie kéne.


Nagyon szép dolog volt, amit tettél, de ugyanakkor roppant veszélyes is.

2009. dec. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szép dolog amit tettél.Valószinű én is ezt tettem volna mert megsajnáltam volna,de ettöl függetlenűl tartozkodnod kell a rókától.
2009. dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!