Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Azt mondják hogy a medve...

Azt mondják hogy a medve előtt érdemes hallottnak tettetni magunkat. És mi van akkor ha nem bírom olyan sokáig tartani a levegőm? Vagy inkább érdemes elfutni, félelem nélkül elsétálni?

Figyelt kérdés

#futás #medve #Halottnak tettetés
2014. máj. 10. 17:59
 1/10 Csiß válasza:
68%
Vagy érdemes olyan helyre menni ahol nincs medve.Btw szerintem a halottnak tettetést úgy értik,hogy vágódj el..levegőt szerintem vehetsz :)
2014. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akor nem nézek ki döglöttnek!
2014. máj. 10. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Hát nem találkoztam már szemtől szembe egy medvével aki szabadon van, de semmiféleképpen ne fuss el, mert a medve 60 km/h sebességgel képes futni, tud úszni és fára mászni és biztos, hogy utolér, ha mozogsz biztos megtámad! A halálnak tettetése nem tudom sikerülne-e , de inkább ezt csinálnám, mint hogy elfussak, mert ez lehet sikerül az meg nem már ha sikerülne mondjuk a semmiből egy faházba menned, ahol van balta fejsze vagy ilyesmi akkor lehet, hogy jobb lenne.
2014. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A medve megeszi a dögöt is, így ha éhes hiába tetteted magad halottnak. Amerikában már volt ilyen eset, hogy a hapsi elvágódott, játszotta a hullát, csak a medve meg éhes volt és nekiesett így is.
2014. máj. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Singham ***** válasza:
100%

Több fajta medvetámadás van. 1. mikor éhes a medve (ez ellen nem működik a módszer).

2. Mikor fenyegetve érzi magát vagy a bocsait.

Utóbbinál szokott ez működni. Csak van egy olyan dolog ezzel a módszerrel kapcsolatban, amit nem nagyon reklámoznak, mégpedig a működése. Ugyanis nem az történik, hogy rohan feléd a medve, elvágódsz, látja nem mozdulsz és békén hagy téged. Ugyanúgy neked ront, csak hamarabb csillapodik le, hagy békén téged, mert azt hiszi már meghaltál.

Azonban vannak olyan módszerek amivel elkerülhetőek a támadások.

1. Tájékozódás: mindig érdeklődj, hogy ahova mész él-e a medve, nincs pont párosodási szezon, stb.

2. Légy hangos: nem vicc, minél hangosabb vagy, annál biztosabb, hogy elkerülöd a medvéket.

3. Ha medvére utaló nyomokat találsz sose menj arra. Logikus szabály, de sokan nem tartják be.

4. A kaja szabály: Ez sátorozásra vonatkozik, de leírom inkább. A kaját mindig a sátortól messzebb tartsd. Ugyanis a medve meg fogja érezni a kajádat, de mivel messze van a sátortól inkább békén hagy téged.

5. Ne hősködj: ne próbálj a medvével harcolni, elkergetni, stb, mivel feldühíted csak.

2014. máj. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 melinda99 válasza:
100%
Ha egy medve megtámad, akkor konkrétan nem túl sok esélyed van a túlélésre... Az csak egy tévhit, hogy a halottnak tettetés segít... mivel a medve a halott "táplálékot" is megesz...
2014. máj. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Csiß válasza:
2014. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Király Frenklin válasza:
68%

Egyet értek a 4. válasz adójával. Szeretném hozzáfűzni, azt amit egy székely bácsitól, hallottam, aki már többször is találkozott medvével, hogy lehet a medve elől futni, de csak 2 módon tudsz így megmenekülni:

1. Ha lejtőn futsz lefelé: ugyanis a medve mellső két lába rövidebb, ezért oldalasan kell futnia, hogy ne essen el és így lassabb.

2. Ha van a közelben befagyott tó, vagy bármilyen víz, amit a medve nehezen kerül meg és téged biztosan elbír a jég, a medvét pedig biztosan nem.

A második egy sokkal veszélyesebb módszer és jól kell tudni becsülni a jég vastagságát és a medve súlyát, de az 1. általában beválik, ha hosszú a lejtő és nem esel el.

2014. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkienk!
2014. jún. 4. 19:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a medve,mivel főleg dögöket,meg kisemlősöket,meg nagy rovarokat eszik,a magadat teljes mértékben élőnek kiadás hasznosabb,és nyugton maradás hasznosabb.
2014. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!