Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szeptemberben, szarvasbőgéskor...

Szeptemberben, szarvasbőgéskor veszélyes az erdőben sétálni?

Figyelt kérdés
Létezik valami vadriasztó szer, pl spray vagy valami, amit megérezve a vad elkerüli az embert?

2014. máj. 11. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ember saját szaga a legriasztóbb a vadak számára.

Szeptemberben ugyanannyira veszélyes/veszélytelen az erdőben sétálni mint máskor, legalábbis a szarvasok miatt.

2014. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Az állatok sokkal jobban tartanak tőled, hidd el. Egy szarvashoz, disznóhoz közel settenkedni nem is olyan könnyű, ahogy megneszelnek, megéreznek, azonnal elsprintelnek. Az erdőben a legveszélyesebb az emberre az ember.
2014. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én is ebben reménykedtem, csak olvastam néhány esetet, ami megingatott. (Pl. kismalacos koca, szarvasok párzási időszakban, meg hogy nők a havi vérzés alatt ne menjenek erdőbe.)
2014. máj. 11. 12:36
 4/11 anonim válasza:
49%

12:36-os ezt a havi vérzéses dolgot komolyan elhiszed?

hagyjuk már! :D a szarvas se hülye, nem fog egy nőt "megkívánni" :D

2014. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
80%

4-es, a bika nem a nőt kívánja meg, hanem az ösztönei vezérlik a szaglása meg kitűnő.

Egyébként veszélyes, mert sok olyan ember is elenged lövést, aki nem gyakorlott vadász.

2014. máj. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"12:36-os ezt a havi vérzéses dolgot komolyan elhiszed?

hagyjuk már! :D a szarvas se hülye, nem fog egy nőt "megkívánni" :D"


A menstruációs vérben lévő hormonok zavarják meg a szaglását. (Nincs ebben semmi ciki, puszta biológia.) Legközelebb ne szólj bele olyanba, amihez nem értesz, köszi!

2014. máj. 13. 19:43
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk a rendőrségi múzeumban mutatták egy őzbak! koponyáját. Kilőtték, mert állítólag az a példány ölt meg az erdőben egy nőt. A vezető ember úgy mesélte, hogy a nő épp menstruált és a bak ezért támadott rá. Amikor a vaddisznóknak jönnek a kocák, és szarvasbőgéskor általában nem javasolják a túrázást olyan helyeken, mert nagyobb az esélye egy balesetnek.
2014. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Annyira eltérőek a vélemények. Gyakorlott túrázóktól csak azt hallani, hogy nem kell félni, más források meg ijesztő hírekről számolnak be.


"Na és a vadállatok? - jön a következő kérdés. A fentebb idézet Origo cikk íróját firtatta Szádeczky-Kardoss Géza, a Budapesti Természetbarát Sportszövetség Benke Rezső természetjáró szakosztályának túravezetője: „Mondjon nekem egyetlen vadállatot Magyarországon az emberen kívül!

Tényleg, hallott már valaki olyanról, hogy egy szarvas, őz, róka vagy vaddisznó széttépett volna egy embert? Medvék, farkasok vagy egyéb nagyragadozók meg nem élnek a mi erdeinkben."


"Magyarországon még nincs félig domesztikálódott medve, ami kieszi az ember a sátorból, a farkasok is csak nagy hidegben vetődnek az északi határnál levő hegyekbe. A róka már merészebb állat, az éjszakára kinthagyott biciklitáskából kiette a kolbászt... Egyébként a legtöbb állat már az ember rémes szagától elszalad. Az éjszaka neszeit meg szokni kell: egy sündisznónak akkora hangja van, mint egy egész vaddisznócsordának. És igen, nincs ma a Földön nagyobb állat az embernél. Ahogy egyik volt tanárom írta nekem, mikor meghívtam erre a túrára: "Kerüljétek messziről az embereket, azok veszélyesebek, mint a vaddisznók."

2014. jún. 10. 07:13
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Telepítettek vissza farkasokat pár éve. Nem a Budai hegyekbe, csak az idézett cikkhez tenném hozzá, hogy ismét élnek farkasok hazánkban.
2014. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, és hol élnek? Valahol az északi vagy keleti határ közelében? Szerintem a farkas is kerüli az embert, kivéve, ha nagyon éhesek és falkában vannak. De azért nem szívesen futnék össze eggyel a természetben. :)
2014. jún. 16. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!