Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » S. O. S. Pár hetes mezei...

S. O. S. Pár hetes mezei nyulat hogy tudnék felnevelni?

Figyelt kérdés
Párom az autópálya széléről mentette ki, az anyanyulat elütötte az előtte haladó autó. Tapasztalatokra és tanácsokra lenne szükségem. Most macskatej-pótló tápszert kap, de nem nagyon eszi.

#mezei nyúl #vadnyúl #nyúl felnevelése
2014. jún. 17. 21:17
 1/7 anonim válasza:
szerintem próbáld meg langyos kecske tejet mert ilyenkor minden állatnak azt szoktak adni
2014. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Az lenne a legjobb, ha felhívnátok egy közeli vadásztársaságot, vagy vadasparkot/állatkertet, hogy mit tegyetek, ők jobban értenek ezekhez a dolgokhoz, illetve jogilag is a vadak a vadásztársaság tulajdonát képezik. Nálatok így lehet, hogy el fog pusztulni, főleg ha nem is eszik.
2014. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
10%
Én több helyről hallottam hogy a vad nyulakat nem lehet otthon tartani huzamosabb ideig mert meghal, ha kicsit megerősödött engedd szabadon ott érzi magát jól...
2014. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is kerültem ilyen helyzetbe. Kirándultunk és láttuk, hogy ott fekszik és nincsen ott a mamája se. Vártunk kb 1 órát hátha visszajön érte de nem jött beleraktam 1 dobozba és hazavittem. Mindenki azt mondta hogy ne nagyon szeressem meg mert 98%-a hogy meghal a fogai is kisebbek voltak 1 gombostű gombjánál is. Elkezdtem venni a tehéntejet, megfőztem / kifőztem , beleraktam a cumisüvegébe és etetgettem gondozgadtam, ÉS sikerült a lehetetlen megnőtt szép fiú nyuszi lett, onnan tudom hogy a nyúl tenyésztők mindig elviszik 1-2 napra hogy ott legyen kisnyúl.


Amúgy NEM igaz hogy fogságban meghal, csak akkor hal meg ha threhány a gazdija. de javaslom hogy tartsd bent a lakásban egy pár hétig, hívd ki az állatorvost hogy oltassa be. mi is beoltattuk csak elfelejtettem hogy mivel is, na mindegy a szúnyogok ne csípjék azért lett beoltatva , azután nyugodtan rakd ki az udvarra 1 ketrecbe, mert sokkal nagyobbat ugrik a többi nyúlnál.

(azért nem jó ha visszaengeded mert a vadászok lelövik ez történhetett szegénykének a családjával is )

2014. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azonnal elvinném a helyedben állatorvoshoz. Ne kockáztass. Főleg ha nem eszik semmit. Ha még annyira kicsi, akkor nagyon hamar ki is száradhat a folyadékhiány miatt. Ráadásul ő tud segíteni a további helyes táplálásban.
2014. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, de mivel nem jutottam friss kecske ill. tehéntejhez, maradtam a tápszernél és szerencsére már sokkal jobban eszik a nyuszika. :) Kismacskáknak való cumisüveggel etetem és ügyesen nyalogatja meg már rágogatja is a cumit, úgyhogy remélem tápot is fog hamarosan enni. Sokkal izgágább már, holnap elkészül a nagyobb kifutója, ott kedvére szaladgálhat. Elengedni nem tudom mert még ahhoz picike, majd kikérem egy értő tanácsát hogy később el lehet-e, mert ha már emberhez szokott akkor nem biztos. Orvoshoz is el fogjuk vinni természetesen, ha időben hazaér a párom akkor holnap. Szerencsére kaptam pozitív tapasztalatokról is híreket, mert én is szinte csak rosszról hallottam és szeretném megmenteni a mininyusit, remélem sikerül.
2014. jún. 19. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Helló! A legtöbb kisemlős laktózérzékeny! Úgy tudom a nyuszi is! De nézz utána! Mindenesetre első körben mindenképpen jó, hogy nem tehéntejjel itatod! Kecsketej sok fokkal jobb, mert kevesebb a laktóztartalma, de az se teljesen mentes. Ezektől hasmenést kaphatnak és kiszáradás okán meghalhatnak...


Interneten keress leírásokat! De ne ilyen fórumokon leírt amatőrök tanácsának dőlj be! Illetve legjobb ha vagy állatmentőkkel tudsz beszélni vagy nyúltenyésztővel! Hogy mit ehet és mit nem, egy házi nyulas is jobban tudja...!

2014. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!