Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha a vaddisznó felém fut és...

Dzsóóó!!! kérdése:

Ha a vaddisznó felém fut és nincs fa a környéken, akkor hol kell leszurni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 23. 07:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
9%

Az a helyzet, hogy sehol, mert azt szem vedett allat a vaddiszno. De, hogy is szurnad le, ha a vaddiszno reges megol teged, mert sokkal gyorsabb allat, mint, ahogy gondod, szerintem.

A vaddiszno csak akkor tamad, ha a gyerekeivel van egyutt...

de, ha megis megramad, aakkor a teendod, haa nincsen fa a kozelben,akkor az, hogy mozdulatlan maradsz egy helyben, mint egy noveny, es megvvarod, hogy korbe szimatoljoj es elmenjen toled.

2014. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Egyes: a vaddisznó hol védett állat te okos, azt vadásszák is. Amúgy érdemes a torkánál, nyakánál szúrni, ott lágy a szövet
2014. jún. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
26%

Megszúrhatod akár a hátsó fertályán is, elvérzik az ott is!

Ha érkezel, és nem ő szúr le előbb téged!

2014. jún. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Először is ne menj anyadisznó közelébe aminek malacai vannak. Másodszor ahhoz hogy leszúrd legalább egy dárda kéne kb. Harmadszor pedig ha fut feléd és nincs semmi a környéken ahová fedezékbe vonulhatnál akkor mond el egy miatyánkot, talán túléled és nem a rókák hordanak szét reggelre :D elfutni nem érdemes mert gyorsabb nálad. Ráadásul ha megsebzed, azzal csaj olajat teszel a tűzre. Nekünk a kocsi kipufogóját is letépte...
2014. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Fú, engem már kergetett vaddisznó, mikor egyszer gombászni voltunk. Szerencsére volt fa a közelben, szerintem esélyem sem lett volna, ha nekiállok késsel bökdösni.
2014. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a kérdező ezt a humor kategóriába szánta!
2014. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hagyd békén. Én a kóbor kutyákkal voltam így, a vadászkést belenyomtam, egy hét múlva újra láttam az utcában.bár annak nagyobb volt a bundája mint ált.
2014. jún. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%

A vaddisznó éjjeli állat üzenem annak, aki a szemének kiszúrását javasolta... Egyébként az ilyen apróságok csak feldühítik és még jobban szétszed. Ha szúrsz, akkor olyan helyre próbáld aminek hatására el is enged. Lágyrészek, nyak, ahogyan már írták előttem.

Különben sajnos vannak amik csak úgy "poénból" is támadnak, sajnos tapasztaltam nem egyszer. Fiatal hím disznó volt (nem ismerem a pontos megnevezést, bocsánat), nem volt sebzett és semmi, nyugodtan szaglászott a fűben, amikor meglátott elkezdett fujtatni és kaparni aztán rohant felém, azt hittem ott halok meg. Addig én is úgy voltam vele, hogy ó hát az nem bánt, mert még a vadászok is azt mondták (nekik könnyű, ha mégis bánt lelövik...).


Egyébként szerintem hasznos, ha mélyet és erőset, gyorsan szúrsz ugyan, de utána kirántod a kést és ahányszor csak tudsz és ahol éred szúrsz még párat. Akkor szerintem nagyobb esélyed van, mintha beleszúrod a kést, aztán vársz a csodára, hátha sikerült jó helyre.


De azt tudom neked javasolni, hogy mindig nézz szét, hogy még időben észrevedd a vaddisznót és el tudd kerülni, vagy legalább olyan távolságra legyél tőle, hogy érdemes legyen elkezdeni futni.

2014. jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%
Inkább vigyél magaddal fát, hogy fel tudj mászni. Késsel nem sokra mész.
2014. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Ja és napközben elvileg bokrok aljánál vagy ilyen kitúrt mélyedésekben alszik a leveleken vagy hasonló helyeken, de én is láttam már délután kettőkor is disznót sétálgatni, nem is egyet. A lényeg, hogy ha például erdőben haladsz, akkor mindig nézz szét és ne csak szemmagasságban, vagyis úgy értem, hogy a talajon is nézelődj, nehogy egyszer csak ott feküdjön melletted. Nem tudom melyik hasznosabb, ha hatalmas zajjal mész, vagy pedig ha csendben, hogy oda se figyeljen rád a disznó. Úgy tudom, a szaglása igen jó, de, hogy az emberszag mit vált ki belőle önmagában (ha nem lát) azt nem tudom.

Medvék ellen is különbözőek a tanácsok, van aki szerint bottal nagy zajt kell csapni és akkor a medve előbb elmegy és nem találkozol szembe vele, mások szerint viszont csendben kell lenni, hogy észre se vegyen és figyelni, hogy elkerülhesd. Egy szakértő nekem erre azt mondta, hogy mindkettő jó, de csak a megfelelő körülmények között, tehát a helyzettől függ. Úgyhogy reméljük, hogy majd ha esetleg úgy hozza a helyzet, akkor a jó megoldást választod (szerintem is rossz amúgy, hogy így ki vagyunk szolgáltatva, mert erdőben még oké, hiszen az alapvetően az ő területük, ott élnek, de hozzánk például bejárnak a kertbe, máshol pedig a városokba, az autók, lakások közé a betonra. Az ember nem mer elmenni dolgozni!).

2014. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!