Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ez életveszélyes helyzet volt?

Ez életveszélyes helyzet volt?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron volt hogy három barátommal egy Romániai rendezvényen voltunk és eléggé közeli helyzetbe kerültünk egy medvével.A barátaimmal este 12 a rendezvénytől kissé távolabb mentünk hogy nyugodtan tudjunk beszélgetni és a pakolt ételünket elfogyasztani.Egy kisebb üzlet oldalánál volt egy pad,és az üzlet mellett egy út az erdő fele.A kajánkat ettük mikor beszélgettünk és láttam hogy az egyik barátom igencsak elkomolyodik,majd annyit mond hogy:"B@zmeg ez felénk jön."Amikor odapillantottam láttam hogy egy medve fut az út felől egyenesen felénk.A pad mellet egy kisebb furgon volt így esélyünk sem volt elmenekülni.A medve 3 méterre futott el mellettünk az erdő irányába.A medve fél az embertől,vagy meg is támadhatott volna?


Rajzoltam egy képet,a helyzetről.

[link]


2014. júl. 24. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
meg is támadhatot volna, de jelenesetben valszeg észre se vett titeket, hanem menekült
2014. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen jól szemléltetted. :D
2014. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
:))
2014. júl. 24. 21:54
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Az "eléggé elkomolyodik", gondolom a "lefosta a bokáját" megfelelője nálad :-)


Hát igen, ez egy kicsit rizikós helyzet lehetett. A medvék alapvetően kerülik az embert, nem tekintik zsákmánynak, de ha váratlanul szembekerülnek velünk, támadhatnak akár. Ez még esélyesebb, amikor egy anyaállat a bocsaival jár.

2014. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Meglehetősen sokat ittunk előtte,így csak másnap reggel fogtuk fel,hogy az este mennyire komoly helyzetbe kerültünk. xD
2014. júl. 25. 00:05
 6/12 anonim válasza:
0%
hát igen meg is támadhatott volna. nagy mázlitok volt.
2014. júl. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Singham ***** válasza:
0%
Igen, a medvék kerülik általában az embert, kivéve a romániai medvék. Ugyanis drága Chauchesku imádott medvére vadászni, de nagyon lusta volt. Emiatt kajával oda vonzották mindig a vadász leshez őket, és így vadászott. A medvék azonban összekötötték az embert a táplálékszerzéssel (nem az embert tekintik tápláléknak). Emiatt van az, hogy bemennek gyakran Romániában az ember lakta területekre. Emiatt találkoztatok tik is a medvével. A kérdésre a válasz pedig igen, könnyen megtámadhatott volna titeket a kajátok miatt.
2014. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a rajz...:)))) Maci:))))
2014. aug. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát én biztosan elájultam volna, gondolom Ti is hamar kijózanodtatok...
2014. aug. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt mi értelme volt a lepontozásnak? Komolyan kérdezem.
2014. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!