Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy tigris, vagy egy oroszlán...

Egy tigris, vagy egy oroszlán az erősebb?

Figyelt kérdés
2014. aug. 23. 06:54
1 2
 1/20 anonim válasza:
33%
Az oroszlán. Nem is kérdés. Hisz ő az állatok királya.
2014. aug. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
8%
Tigris, afrikában király csak az oroszlán ,sok videót láttam simán nyerta tigris
2014. aug. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hmm...akkor melyik?

Sok helyen hallottam, hogy az oroszlán az állatok királya, de olvastam, hogy a tigris nagyobb.

Most akkor valaki túl sok Oroszlán király-t nézett, vagy mi?

2014. aug. 23. 07:27
 4/20 anonim válasza:
4%
az oroszlán ha falkában támad de a magányos oroszlán gyengébb mint a tigris
2014. aug. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
A szibériai tigris erősebb egy magányos hím oroszlánnál. De a kisebb alfajokkal elbírhat az oroszlán. A rómaiak feljegyzései szerint a berber oroszlánok(kihalt fekete sörénnyel rendelkező alfaj)erősebbek voltak a bengáli tigriseknél. Tehát a dolog részben alfaj-függő. Én egy berber oroszlán vs szibériai tigris harcot megnéznék de ehhez sajnos időutazás kéne :(
2014. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 maúúú! válasza:
54%
hát kóstold meg!
2014. aug. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
52%
Szerintem egy tigris, már csak abból kiindulva is, hogy 50-100 kg-mal nehezebb egy felnőtt hím, mint egy felnőtt hím oroszlán. Meg abból is erre következtetek, hogy mivel az oroszlán falkában vadászik, a tigris meg egyedül, 1-1-be összeengedve a tigris hatékonyabb lenne. De ez az én véleményem, szerintem ez olyan mint mikor 2 ember verekedik. Lehet valaki 70-80 kiló, meg 100-110 kiló is, lehet valakinek nagyobb tapasztalata utcai verekedésben, van akinek egyáltalán, egy jó nagy parasztlengő mindenki meg tud lepni, hát még ha jó helyre is sikerül. A véletlenen múlva igazából, mivel nincs akkora differencia a 2 állat fizikuma között, hogy határozottan kijelenthessük hogy most x vagy y az erősebb, mint mondjuk egy tigris vs. kutya esetében.
2014. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

5# válaszoló

nem halt ki a berber oroszlán :)

2014. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 RobiRey ***** válasza:
69%
Valóban nem halt ki az egykor egész észak Afrika és egész Eurázsiában élő Berber oroszlán. Sajnos már csak állatkertekben találhatók meg de nem rég nagy számban találtak egy oroszországi cirkuszban berber oroszlánt ahol jól szaporodtak is. A kérdésre válaszolva pedig, egyén függő. A tigris előnye a nagyobb testalkat az oroszlán előnye pedig a vastag sörény ami védi a nyakat. Mind kettő nyerhet.
2014. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
87%

Az utolsó válaszolónál van a pont. A válaszok vége felé haladva azt hittem le sem lesz írva.

Kettejük harcában döntő szempont az oroszlán sörénye.

A létező legnagyobb természetes védelmet biztosítja a hímoroszlán számára.

Én láttam is egy videót ahol összeeresztettek egy hímoroszlánt és egy tigrist. A tigris próbált az oroszlán nyakára menni, de képtelen volt átharapni a sörénye miatt.

Plusz a tigris annyit ért még el vele, hogy alaposan kifárasztotta magát.

Végül az oroszlán brutálisan kivégezte.

Persze emellett az oroszlánnak a testi erejét sem szabad elhanyagolni a harcban.

De a sörénye döntő szempont, hogy eldőljön a harc.

A fontossága nem is mérhető.

2014. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!